1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Avrasya öğrencilerinden Deriner Barajı’na teknik gezi
Avrasya öğrencilerinden Deriner Barajı’na teknik gezi

Avrasya öğrencilerinden Deriner Barajı’na teknik gezi

Avrasya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Kulübü öğrencileri Artvin Deriner Barajına Teknik Gezi düzenlediler.

A+A-

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat Benveniste beraberindeki otuz öğrenci, sahip olduğu 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın 6. En büyük barajını yerinde inceleme imkanı buldular.

 

Yrd. Doç. Dr. Rıfat Benveniste düzenlenen teknik gezi ile ilgili bilgi verdi. Benveniste, Deriner Barajı Artvin il merkezinde Çoruh nehri üzerine kurulmuş 1998 yılında yapımı başlamış 2012 Şubat ayında su tutmaya başlamıştır. Artvin Deriner barajına Elektrik-Elektronik Mühendisliği kulübü olarak gezi düzenlememiz oradaki yetkili mühendisler tarafından büyük ilgi ve hoşgörüyle karşılanmıştır. Yapmış olduğumuz teknik gezi neticesinde öğrencilerimizin vizyon sahibi olmaları açısından yararlı olmuştur. Deriner barajındaki mühendislerin vermiş olduğu bilgiler neticesinde öğrencilerimizin kendi mesleklerine ilişkin bilgileri ve hevesleri daha da artmıştır. Avrasya üniversitesi olarak böyle eğitim gezilerine önem vererek öğrencilerimizi meslekleriyle daha barışık ve iç içe olmalarına  olanak sağlamaktayız, dedi.

 

Geziye katılan öğrenciler Avrasya Üniversitesi yönetiminin ve akademisyenlerinin bu tür uygulamalara çok önem verdiğini belirterek, bizler sadece sınıflarda değil çalışma alanlarında da eğitim almış oluyoruz. Üniversitemize sunduğu imkanlardan dolayı teşekkür ediyoruz dediler.