1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Avrasya Üniversitesi ‘Expomed Batumi 2016’ da yerini aldı
Avrasya Üniversitesi ‘Expomed Batumi 2016’ da yerini aldı

Avrasya Üniversitesi ‘Expomed Batumi 2016’ da yerini aldı

Avrasya Batum’daki uluslar arası fuara katıldı

A+A-

Gürcistan’ın Batum şehri bu günlerde uluslararası bir fuara ev sahipliği yapıyor. Batum'da faaliyet gösteren organizasyon şirketi "Geonet Expo" tarafından Sheraton Otelde  ilk defa Uluslararası Sağlık Turizmi ve Teknolojileri Fuarı ‘’EXPOMED BATUMİ 2016’’ düzenleniyor. Fuara  altı farklı ülkeden, dokuzu Türkiye’den olmak üzere toplamda kırk iki firma ve kurum katılıyor.

 

AVRASYANIN İLK MİSAFİRİ BAŞBAKAN OLDU

 

Bölgemizden sadece Avrasya Üniversitesi’nin standının  yer aldığı fuarın açılışına Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Arçil Khabadze, Meclis Başkanı Avtandil Beridze ve Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu YasinTemizkan’ın yanı sıra  birçok bürokrat ve firma yöneticisi katıldı. Avrasya Üniversitesinin standını ilk ziyaret eden Başbakan Khabadze oldu.

 

Avrasya Üniversitesi Genel Sekreteri Gülay Yeniçeri düzenlenen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada Avrasya Üniversitesinin bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine vurgu yaparak, bizler yakın coğrafyamızda yer alan Batum bölgesine çok önem veriyoruz. Batum, bir turizm şehri ve gelecekte çok gelişebilecek ve büyüyebilecek bir şehir. Birçok farklı ülkeden olduğu gibi bu bölgeden de öğrencilerimiz var. Özellikle kurumumuza ve bölge eğitimine katkılarından dolayı başta Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Arçil Khabadze olmak üzere buradaki meclis başkanımıza, bakanlarımıza, özellikle de Başkonsolosumuz Yasin Temizkan’a ve standımıza büyük ilgi gösteren gençlerimize teşekkür ediyoruz, dedi.

 

2017’DE BATUM’DA 7 FUAR YAPILACAK

 

Organizasyonu gerçekleştiren Geonet Expo firması yönetim kurulu başkanı Osman Çalışkan ise  Geonet Expo’nun 2010 yılında kurulduğunu ve  her yıl beş ayrı fuar gerçekleştirdiğini söyledi. Çalışkan, organizasyonumuzda Avrasya Üniversitesi’ni görmek bizi çok memnun etti. Gelecek yıl açacağımız fuar merkezimizde yedi ayrı fuar düzenleyeceğiz. Eğitim alanındaki tüm fuarlarımızda Avrasya Üniversitesini göreceksiniz. Bizler bölgenin en önemli eğitim kurumlarından biri olan  ve aynı zamanda Doğu Karadeniz bölgesinin tek vakıf üniversitesi olan Avrasya Üniversitesini önemsiyoruz ve her zaman yanında yer alacağımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz, dedi.