1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Avrasya Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu
Avrasya Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu

Avrasya Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu

Bir altın bir de gümüş madalya kazandılar.

A+A-

Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor festivallerinden biri olan Türkiye Koç Spor Fest Judo Şampiyonasında Avrasya Üniversitesi Spor Bilimleri öğrencisi Nurbanu Güngör 78 kiloda Türkiye şampiyonu olarak altın madalyayı boynuna taktı. Güngör açık sıklette ise ikinci olarak birde gümüş madalya aldı.

 

Adana Çukurova Üniversitesinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında müsabakaya çıktığı iki sıklette madalya almayı başaran sporcuyu ilk tebrik eden Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız oldu. Yıldız, öğrencilerimiz başarıları bizleri gururlandırıyor. Dönem içerisinde salon futbolu takımımızın büyük başarısıyla gururlandık. Şimdide Nurbanu kızımızın ve onu şampiyonaya hazırlayan değerli hocalarımızın başarısı ile gururlandık. Tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum. Avrasya Üniversitesi yönetimi olarak öğrencilerimizin her zaman yanındayız, kendilerinin destekçisiyiz, dedi.

 

Türkiye Şampiyonu olan Nurbanu Güngör ise tüm müsabakalara en iyi şekilde hazırlandık. Başarmak için çok çalışmak gerekir. Daha büyük işlere imza atmak için hiç durmadan çalışacağım. Hem üniversitem hem de ülkem için madalyalar almaya devam edeceğim dedi.