1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Avrasya Üniversitesi’nden önemli protokol!
Avrasya Üniversitesi’nden önemli protokol!

Avrasya Üniversitesi’nden önemli protokol!

İmzalar atıldı…

A+A-

 Avrasya Üniversitesi heyeti,  Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e çıkarma yaptı.

Avrasya Üniversitesi ile Kafkas Üniversitesi (Tiflis) arasında öğrenci değişimi, akademisyen ve araştırmacıların ortak çalışmalar yapılmasını sağlamak ve değişim programlarını geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.

Programa,  Avrasya Üniversitesi’ni temsilen Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan, Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Genel Sekreter Gülay Yeniçeri, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail İsmailov ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Müdürü Elif Ö. Benveniste katıldı. Kafkas Üniversitesi’ni ise Mütevelli Heyeti adına Bilimsel Araştırmalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Shalva Machavarıanı, Uluslararası İlişkiler Bölüm Müdürü Mariam Sutıdze temsil etti.

Avrasya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan imzalanan protokol ile iki üniversite arasında öğrenci ve akademisyen değişimi ve bilimsel araştırmalar yapılabilecek ve projeler yürütebilecektir, dedi. Asan “Üniversitemizin uluslararasılaşma sürecinde önce komşu ülkelerle işbirliği yapmayı hedeflediğini ve kuruluş misyonu gereği kapsamlı çalışmalar yapmaya devam ettiğini” belirtti. Ayrıca ziyaret esnasında Mütevelli Heyet Başkanı  Ömer Yıldız tarafından üniversite temsilcisine plaket takdim edildi.