1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Avrasya’dan baro ve gazeteciler cemiyetine ziyaret
Avrasya’dan baro ve gazeteciler cemiyetine ziyaret

Avrasya’dan baro ve gazeteciler cemiyetine ziyaret

Avrasya’dan baro ve gazeteciler cemiyetine ziyaret

A+A-

Avrasya Üniversitesi yönetimi, yeni göreve başlayan Trabzon Barosu yönetimini ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yönetimini ziyaret etti. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran ve Mütevelli Heyet Başkanlığı Danışmanı Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu’ndan oluşan heyet ilk olarak Trabzon Barosu yönetimini ziyaret ettiler.

SUİÇMEZ; BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAMIZ GEREKİR

Trabzon Baro Başkanı Av. Sibel Suiçmez ziyaret programında Avrasya Üniversitesi’nin bölge için yaptığı projelerin öneminden bahsetti. Suiçmez, artık bu önemli projelerde bizlerde yer almak istiyoruz. İlimizde bulunan tüm kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile ilimiz ve bölgemiz için faydalı projelerde bulunacağız, işbirliği yapacağız, aktif rol alacağız. İlk planda öğrencilerimiz ve bölge halkı için eğitim programları paneller yapmayı düşünüyoruz. Avrasya Üniversitesi yönetimine ziyaretleri için teşekkür ediyor tüm öğrencilerine başarılar diliyorum dedi.

Avrasya Heyeti Baro ziyaretinin ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, yeni göreve başlayan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut ve yönetimini tebrik etti başarılar diledi.

TURGUT; AVRASYA FEDAKARCA MÜCADELENİN ÜRÜNÜDÜR

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut, hakikaten bu üniversite bir mücadele ürünüdür. Sayın Ömer Yıldız, tek başına başladı inanılmaz bir mücadele ve böyle bir markayı yarattı. Avrasya Üniversitesi sadece öğrenci kapasitesi ile değil, aynı zamanda üstlendiği misyonla da farklı bir noktaya doğru gidiyor.Ben gerçekten gurur duyuyorum.Maçka’da kurulan bir eğitim vakfından bugün   Türkiye’nin kabul ettiği ve özel üniversitelerin en başına yerleşen bir üniversite konumundadır.      Hakikaten ortaya yürek koyuldu, sağlığından ailesinden fedakarlık yaptı ve Avrasya ismi ile beraberde bu işi markalaştırdı.  Biz Trabzon Gazeteciler Cemiyeti olarak,  Trabzon basını olarak, üniversitemizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Avrasya Üniversitesi’nin büyümesi için hem eğitim anlamında, hem siyasi anlamda, hem de basın anlamında verilebilecek olan tüm destekleri vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizi yeni yönetimimizi ziyaret ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.

 

 

YILDIZ; TRABZON BASINI OLMASAYDI NE BEN BURADA OLURDUM NE DE AVRASYA OLURDU

Ziyaret programında önemli açıklamalarda bulunan Avrasya Üniversitesi Mütevelli heyet Başka Ömer yıldız, Trabzon basınının bölgenin kalkınması için önemli lokomotiflerden biri olduğuna vurgu yaparak Trabzon basını olmasaydı ne ben burada olurdum ne de Avrasya Olurdu dedi. Yıldız Şu cümlelerle devam etti. Yusuf Turgut beyle 1986 dan beri tanışıyoruz.  tarihten beri neredeyse her gün, her hafta bölge basınıyla bir araya geldik. Avrasya’nın kuruluşunda da Trabzon basınının çok büyük katkısı olmuştu. Cumhuriyet tarihinde KTÜ’ den sonra bölgeye en büyük yatırım Avrasya olmuştur. İlerisi açık bir eğitim yatırımı olmuştur. Biz son yıllarda hakikaten çok güzel işler yaptık bölgemize ve ülkemize çok önemli kazanımlar sağladık. Trabzon’un en güzel yerlerinde, sahilde üç ayrı yerleşke kurduk. Şu anda vakıf üniversiteleri arasında kontenjan konusunda ilk onda yer alıyoruz. Gelişen büyüyen vakıf üniversiteleri arasında ilk beşteyiz. Geçen yıl yüzde seksenaltı büyümüşüz, bu yıl bunu daha da arttıracağız. Bunları söylerken her gelişme de basının önemi çok önemli olmuştur.

YILDIZ; HEDEF 25 BİN ÖĞRENCİ

 Şuan 8 bin civarında öğrencimiz var ama hedefimiz 25 bin öğrencidir, İnşallah bunu hep beraber sağlarız.Trabzon’un önünü açmak için herkes elinden geleni yapması gerekir. Her şeyi iktidardan beklememek lazım, kendi görevlerimizi unutmamamız lazım. Bence Trabzon şu an şanslı bir durumda, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız Trabzon’a gerçekten sahip çıkıyorlar ama bunun altını dolduracak olanlar bizleriz, sizlersiniz. Biz Avrasya Üniversitesi olarak her türlü katkıyı  sivil toplum örgütlerimize, devletimize, milletimize yapmaya hazırız.Başta Gazeteciler Cemiyeti Yeni başkanı Yusuf Turgut olmak üzere tüm yöneticilerini ve Trabzon basınını kutluyorum.

15 TEMMUZDAN HERKES DERS ÇIKARMALI DEVLETİMİZİ DAHA GÜÇLÜ YAPMALIYIZ

15 temmuzda yaşanan olaylara hep beraber tanık olduk. Tüm üniversitelerde terör örgütleriyle bağlantısı olanlar çıktı. Bizde ise bir kişi bile çıkmadı. Bu bizim için bir gururdur. Bunun sebebi de rektörümüz, dekanlarımız, yönetimimiz, hoca alımı yaparken çok titiz davranıyoruz. İnşallah  15 Temmuzdan ders çıkartarak bir daha böyle bir durumla karşı karşıya kalmayız. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir. Hepimiz çalışmalıyız devletimizi daha da güçlü yapmalıyız.

TRABZON’NDA TRABZONLU YATIRIMCIYA DESTEK OLUNMALI

Trabzon’a yatırım yapmak isteyen insanların önünü açmalıyız. Onlara moral vermek lazım. Eğer Trabzon’a Trabzonlu yatırım yaparsa buradan batıya olan göçü de önlemiş oluruz. Yalnız şunu da belirteyim, Trabzon’da yatırım yapmak Trabzonlu bir girişimci için çok zordur bunu da bilen biriyim. Ayrımcılık olarak kimse anlamasın ama yabancı olan birisi burada bizden daha rahat yatırım yapabilir. Bu sorunu aşabilmemiz için basının da büyük desteğine ihtiyacımız var.Kim olursa olsun Trabzonlu bir girişimci Trabzon’a yatırım yapacaksa ona kolaylık sağlayalım.

ASAN; TRABZON BASINININ SESİ GÜÇLÜDÜR

Trabzon Gazeteciler cemiyeti ziyaretinde söz alan Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan ise, Trabzon basınının sesi doğru ve gür bir sestir, hepinizle gurur duyuyoruz, dedi. Asan ziyarette Avrasya Üniversitesinin çalışmalarından da bahsetti. Avrasya Üniversitesi vermiş olduğu kaliteli eğitimi ile öğrencilerine 21. Yüzyılda ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve beceriyi kazandırırken aynı zamanda vatana ve millete hayırlı bir evlat olarak ta yetişmelerine de vesile oluyor. Sadece öğrenci yetiştirmekle kalmıyoruz aynı zamanda sosyal projelerimizle Trabzon’a hangi değerleri katabiliriz, onun çalışması içerisindeyiz, dedi.