1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Avrasya’dan büyük hamle!
Avrasya’dan büyük hamle!

Avrasya’dan büyük hamle!

42 yeni bölüme öğrenci alacak.

A+A-

Avrasya Üniversitesi 42 yeni bölüm açtığını kamuoyuna duyurdu. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız yaptığı yazılı açıklama ile üniversitenin öğrenci adaylarının talepleri doğrultusunda lisans ve ön lisansta 42 ayrı bölüm ve programa yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrenci alabileceklerini duyurdu.

 

Yıldız , Avrasya Üniversitesinin hem akademik anlamda hem de bölüm bazında her geçen gün emin adımlarla büyüdüğünü dile getirerek, bizler öğrencilerimizin taleplerine göre hareket etmek zorundayız, dedi.

 

Avrasya Üniversitesi kısa zamanda doğru stratejiyle kaliteli eğitim verilen, isminden her yerde bahsettiren bir üniversite olmuştur. Bundan sonrada çalışmalarımıza ara vermeden en donanımlı, ülkesine milletine faydalı gençler nasıl yetiştirebiliriz bunun çalışmasını yapacağız. Gayretimiz her zaman güzel ülkemiz için olacaktır dedi.

 

Yıldız, ilk kez öğrenci alınması için YÖK’ e başvurulan ve onaylanan  bölümleri de sıraladı. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Mekatronik Mühendisliği, Biyomühendislik ve Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde, Tarih, Karşılaştırmalı Edebiyat, Arkeoloji, Sosyoloji, Matematik ve Bilgisayar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde, Lojistik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Bünyesinde, Lojistik, Sosyal Hizmetler, Sağlık Yönetimi, Odyoloji, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ebelik, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Moda Tasarımı, Grafik Tasarımı, Gümrük İşletme, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Pazarlama, Spor Yöneticiliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Turizm Rehberliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Moda Tasarımı, Spor Yönetimi, Turist Rehberliği, Kimya Teknolojisi, Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi, Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi, Gemi Makineleri İşletme, Harita ve kadastro, Otomotiv Teknolojisi ve Aşçılık, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise Ameliyathane Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Elektronörofizyoloji, Diyaliz, Radyoterapi ve Patoloji Laboratuvar Teknikleri.