1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Aydınlar "Federasyon Başkanı" Gibi!. .
Aydınlar "Federasyon Başkanı" Gibi!. .

Aydınlar "Federasyon Başkanı" Gibi!. .

Kulüpler Birliği bugün yaptığı toplantıda TFF Başkan Adayı Mehmet Ali Aydınlar'ı destekleme kararı aldı.

A+A-

Kulüpler Birliği bugün yaptığı toplantıda TFF Başkan Adayı Mehmet Ali Aydınlar'ı destekleme kararı aldı. 29 Haziran'daki Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesi bugün toplanma kararını geçen hafta alan Kulüpler Birliği, Vakfın Astoria İş Merkezi'nde bir araya geldi. Toplantının başlamasından kısa bir süre sonra; Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar ile adaylıktan çekilen ve birleşme kararı alan Göksel Gümüşdağ birlikte geldiler. Aydınlar da toplantıya katılırken basına verilen görüntüde yer almadı.

Toplantıdan ilk çıkan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener oldu. Şener görüşünü birliğe bildirdikten sonra yurt dışına gidecek uçağına yetişmek için toplantıdan erken ayrıldı. Tüm kulüpler başkanlar düzeyinde toplantıya katılırken, gözaltında bulunan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ile yeniden aday olmayacağını belirten Karabükspor başkanı yer almadı.


AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI...

Toplantının ardından basına ilk açıklamayı Başkan Aziz Yıldırım yaptı. Yıldırım yaptığı kısa konuşmada "Bugün toplanıp başkan adaylarını dinleyecektik. Yalnızca Mehmet Ali Aydınlar aday olunca bugün tüm kulüplerimizin huzurunda yapacaklarını, projelerini anlattı. Tüm kulüpler hem fikir olarak destekleme kararı alındı, oy birliği ile Mehmet Ali Aydınlar'ın yapacağı bu görevine biz desteği vereceğiz. Seçilmesi durumunda elinden gelenin en iyisini yapacağından eminiz. " dedi.


MEHMET ALİ AydınLAR'IN AÇIKLAMALARI...

Aziz Yıldırım'dan sonra konuşan Mehmet Ali Aydınlar ise "Ben de Kulüpler Birliği'ne teşekkür ediyorum. Oy Birliği ile aday gösterilmem konusunda mutabık kaldılar. Önümüzdeki hafta Bank Asya 1. Lig kulüpleriyle de bir araya geleceğiz. Onların sıkıntılarını dinleyeceğiz ve fikir-alışverişinde bulunacağız" dedi.

"Mehmet Atalay'A DA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM"

Aydınlar, aday olmayan Mehmet Atalay'a da teşekkür ederek, "Türk sporuna hizmet etmiş değerli bir yönetici olan Mehmet Atalay, başkan olabileceğini belirtmişti. Bu oluşumdan sonra aday olmaması son derece önemli. Hakkından feragat etti. Kendisine teşekkür ederim" diye konuştu.

İBRAHİM YAZICI'YA DESTEK

Açıklama sırasında tekrar araya giren Aziz Yıldırım, şu anda gözaltında bulunan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'ya destek olarak, Kulüpler Birliği olarak bu olayı araştıracaklarını ve takibinde olacaklarını dile getirdi.