1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aygün'ün Kaçırılmasına İnceleme
Aygün'ün Kaçırılmasına İnceleme

Aygün'ün Kaçırılmasına İnceleme

İçişleri Bakanlığı, CHP milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması hakkında inceleme başlattı.

A+A-

 İçişleri Bakanlığı, CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması hakkında inceleme başlattı. Konuyu araştırmak üzere 3 mülkiye baş müfettişi görevlendirildi. Müfettişler Tunceli'ye gelerek çalışmalara başladı. 


Hüseyin Aygün, 12 Ağustos Pazar günü Tunceli-Ovacık yolunu kesen PKK'lılarca kaçırılmış, 48 saat sonra serbest bırakılmıştı. 


Aygün, serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamada "Örgüt bu eylemi siyasi propaganda olarak yaptığını ifade etti. Dağdaki saatler boyunca son derece saygılı bir tavır gördüm. Bu eylemi yapan genç arkadaşlar, bu ülkenin çocukları ve bu eylem aracılığıyla Türk kamuoyuna barış ve ateşkes mesajı vermek istediklerini söylediler" şeklinde konuşmuştu. ŞİKAYETÇİ OLDU AMA "ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM" DEDİ 


Olayın ertesinde Tunceli Cumhuriyet Savcısı Osman Altınkaya'ya yaklaşık 2.5 saat 'şikayetçi' ve 'tanık' sıfatıyla ifade veren Aygün, kendisini kaçıran PKK'lılardan şikayetçi olmuşancak daha sonra basına "Kişisel olarak şikayetçi değilim, onlar genç arkadaşlar. Ancak kamu düzeni ihlal edildiği için şikayetçi sıfatıyla ifade verdim" şeklinde konuşmuştu. 


Hüseyin Aygün'ün açıklamaları, partisi içinde de çeşitli tartışmalara yol açmış, son olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Arkadaşımızın söyledikleri doğrudur ancak CHP'nin görüşü değildir" demişti.