1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Aykut Kocaman: UEFA hikaye!
Aykut Kocaman: UEFA hikaye!

Aykut Kocaman: UEFA hikaye!

Kocaman içini fena döktü...

A+A-

Teknik direktör Aykut Kocaman ile takım kaptanları Alex, Emre ve Volkan Tff'nin Sarı-Lacivertli takımı UEFA Şampiyonlar Ligi'nden men etmesi ve Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmeleri ile ilgili olarak düşüncelerini aktardı.

İşte Fenerbahçeli isimlerin açıklamaları...

Aykut Kocaman'ın açıklamaları:

Bu süründürme döneminde taraftarlardan taraftar karta büyük ilgi göstermelerini istiyorum.

Süründürme kelimesini kullandım, şu anda yaşanan periyot açıkçası sadece bir futbol adamı değil bir insan olarak da bunu gösteriyor.

Tff'nin o kararı aldığını düşünüyorum. UEFA hikaye. Son derece saçma bir karar. Ali Koç'un da belirttiği gibi Tff'nin de aynı şekilde gereğini yapmasını istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde yoksak, neden Süper Lig'deyiz. Süper Lig'deysek neden Şampiyonlar Ligi'nde değiliz. Tff gerekli kararı almalı. Bu yapılmayacaksa bunun adı biraz önce söylediğim gibi süründürmedir. Piyon gibi gözüküyoruz. Bunu nereye götüreceğimiz konusunda da pek fazla bilgi sahibi değilim. Acı çekiyorum. Bu sürecin bir an önce sonlandırılması hepimiz adına en büyük dileğimdir. Dilerim bir şekilde sonlandırılır ve süründürme dönemi sona erer.

Biz kupayı sahada bütün rakiplerimizi yenerek kazandık. Masa başında kupamızın ve Şampiyonlar Ligi hakkımızın alınması onur kırıcıdır. Bizim futbol takımımız bütün rakiplerimizi yendi. Sadece Fenerbahçe açısından değil Türk sporu açısından da acı verici bir şey.

Futbol Federasyonu madem ki bizi Şampiyonlar Ligi'ne göndermedi demek ki ellerinde bir şeyler var. Bunlardan dolayı gerekeni yapsınlar. Fenerbahçe ailesini oluşturan herkes bunu istiyor. Belirsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz. Fenerbahçe üzerinde oluşturulan bir plan var ve adım adım işliyor. Bu planın bitmesini ve bu süründürmenin bitmesini istiyoruz. Bence bu süreç uzun süredir devam eden organize bir olay. Bunlar bir olay olarak devam ediyor ve bence biz piyonuz.

Volkan Demirel'in açıklamaları:

Fenerbahçe olarak süründürme dönemindeyiz. Ama bu dönemi en güçlü şekilde çıkacağımızı biliyoruz. Biz burada takımın elçileriyiz. Biz burada ne söylüyorsak takım da böyle düşünüyor. Tüm takımın geçen sene neler yaşadığını, 18'de 17 yapan takımın neler çektiğini biliyor. Futboldan anlayan herkes nasıl şampiyon olduğumuzu gördü. Artık Tff'nin kararı ne olur bilemeyiz ama bir alt ligden başlatması. Bizim hakkımız olan Şampiyonlar Ligi'ni üstünlük kurduğumuz rakibimize veriyorsanız, biz Bank Asya'da oynamak istiyoruz. 50-60 gündür uyumuyoruz. Maçların bir an önce başlamasını istiyoruz. İster Süper Lig'de, ister Bank Asya'da, ister amatör de olsa oynamak istiyoruz. Ömrüm elverdiği sürece Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Takımın menfaatleri için gidecek arkadaşlar da oynayacaktır. İsteğimiz Bank Asya Ligi'dir.

Emre Belözoğlu'nun açıklamaları:

Alex bugün gelecekti ama özel işinden dolayı gelemedi. Takım içerisindeki toplantı da muhteşem bir görüntü vardı. Takım olarak mükemmel bir görüntü gösterdiğimizi biliyordum ama bu takımda oynadığım için gurur duydum. Futbolcular olarak kulübümüzün menfaati adına yabancısı Türk'ü ne yapmak gerekirse yapmaya hazırız. Fenerbahçe hangi ligde oynarsa oynasın, bu birlikteliği göstereceğiz. Geçen yılki şampiyonluk anamızın ak sütü gibi helal bir şampiyonluktu. Fenerbahçe futbol takımı futbolcular, hocamız ve yöneticimizle bir birlik oluşturduk, hakkımızda verilecek karara razıyız.

Biz hergün değil bir gün ölmek istiyoruz. Kamuoyunda bilgi kirliliği var. Her gün de yalan yanlış haberler çıkıyor. Biz bilgi kirliliğinin, insafsızlığın vicdansızlığın bitmesini istiyoruz.