1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aylan Bebeğin Dramı Kısa Film Oldu
Aylan Bebeğin Dramı Kısa Film Oldu

Aylan Bebeğin Dramı Kısa Film Oldu

Çaykaralı yapımcı Selahattin Çelik...

A+A-

 Çaykaralı yapımcı Selahattin Çelik, 2 Eylül'de ailesiyle bindiği lastik botun batması sonucu hayatını kaybeden ve cesedi Muğla'nın Bodrum ilçesinde kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin dramını film yaptı.

Yunanistan'a geçmeye çalışırken 2 Eylül'de ailesiyle bindiği lastik botun batması sonucu hayatını kaybeden ve cesedi Muğla'nın Bodrum ilçesinde kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin dramı, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde çekilen kısa filme konu edildi. 

Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde oturan Çaykaralı Yapımcı Selahattin Çelik, Yunanistan'a geçmeye çalışırken 2 Eylül'de ailesiyle bindiği lastik botun batması sonucu yaşamını yitiren ve cesedi Bodrum'da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin dramını çektiği kısa filmle bir kez daha gözler önüne serdi.  

Bir bölümü Orhangazi İlçesi'nde çekilen, senaryosunu Serdar Şensoy'un yazdığı 5 dakika 7 saniyelik kısa film Selahattin Çelik'in sosyal medyadaki sayfasında yayınlanmaya başlandı. Suriye'deki savaş görüntüleriyle başlayan 'Söz bitti bebek' adlı filmde,Aylin Bebek'in  Kobani'deki evi canlandırılıyor. Tuncay Gören'in elektro bağlama, Hüseyin Geçer'in de balaban çalarak yaptığı müziğin yanı sıra Hatice Ak'ın Aylan için yazdığı, Fuat Kuş'un okuduğu şiir eşliğinde devam eden filmde, ailenin Türkiye'ye sığınıp   Ege Denizi kıyısına gelmesi ve babanın, Yunanistan'a geçişi organize eden kişiye para vermesi de canlandırılıyor. Film, "Avrupa'nın insanlığı kıyıya vurdu" yazısıyla son buluyor. /resimler/2015-11/19/2221206927695.jpgÇelik, "Çekimlerde neler hissettiniz?" sorusuna, "Yaşayarak oynadık. Amaç belliydi. Amaç belli olunca herkes duyguyu yaşayarak oynadı. Farklı bir şeydi. Fransa'da 130 insan öldü. Terörün her çeşidine karşıyız. Allah, kimsenin başına vermesin. Bütün dünya ayaklandı. Ege Denizi'nde her gün balık taneleri gibi insan cesetleri çıkıyor. Ama bu dünya susuyor. Kendilerine sıra gelince feryat figan ediyorlar. Allah kimsenin başına vermesin" diye konuştu.