1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ayşe Hanım’a üç gün süre, dilerse beş gün süre de verebiliriz!
Ayşe Hanım’a üç gün süre, dilerse beş gün süre de verebiliriz!

Ayşe Hanım’a üç gün süre, dilerse beş gün süre de verebiliriz!

CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk PEKŞEN Ak Parti Trabzon milletvekili adayı Aysu Sula Köseoğlu’nun açıklamalarını iyice okumadığını ya da bilerek çarpıttığını söyledi.

A+A-

 Pekşen açıklamasında şu hususlara değindi:  “2004 yılında kızılağacın orman vasfının korunması ile benim söylediğim AKP’nin 2012 yılında Orman Kanunu’nun 17 nci maddesini değiştirerek yaylalardaki vatandaşın kendisine ait olduğunu sandığı her türlü ev, bina ve tesislere el konulması arasında hiçbir ilişki yoktur. Benim derdim vatandaşın Kanun değiştirilerek her türlü mal mülküne el konulmak istenmesi, kira istenmesi, kira vermezse mülkünün yıkılacağının AKP tarafından Kanunlaştırılmasıdır. AKP vatandaşa yapacağı haksızlığı Kanun kılıfına uydurmuştur. AKP’li Vekil hiçbir iddia ortaya atamamıştır; 2012 yılındaki Kanun değişikliğini ya bilmiyor ya da örtbas etmek istemektedir.”


Pekşen yine vatandaş için çok önemli olan diğer konunun vatandaşın tapulu arazine el konulması olduğunu belirtip, “AİHM, Türkiye Devleti’ni orman denilerek tapulu arazilere el koyduğu için tazminat ödemeye mahkum emiştir. Vatandaşın mülkiyet hakkının AKP tarafından ihlal edilmesiyle, kızılağacın orman vasfının korunması arasında bir ilişki yoktur. AKP Orman Kanunu’nu vatandaşa sopa göstermek için kullanmaktadır. CHP olarak vatandaşın hakkını, ülkenin geleceğini korumak için mücadele ediyoruz. Vatandaşın AKP tarafından düşürüldüğü durum ile ilgili acı gerçeklerin, çarpıtarak, karalama yaparak ört bas edilmesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Pekşen, “Ayşe Hanım’a üç gün süre dilerse beş gün sürede verebiliriz. AKP iktidarı tarafından vatandaşların arazilerine el konulması konusunda Anayasa Mahkemesi Kararını çıksın kamuoyuyla paylaşsın. Bu açıklamayı telaş içerinde yapmasını anlıyoruz. Trabzon’da kaybediyorlar ve halk artık AKP den kurtulmak istiyor. Halkımız, yayla evlerini, el konulan arazilerini, kapatılan beldelerini, içme suyunu, yanan elektriğini, iş için aş için el kapılarına göç ettirilen evlatlarını geri istiyor. CHP iktidarında halkımız; yayla evlerine, el konulan arazilerine, belde belediyelerine, içilebilir suyuna yeniden kavuşacaktır. Geleceği olan çocuklarını el kapılarında değil Trabzon’daki iş yerlerinde iş başında görecektir.” dedi.