HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Az bile!

A+A-
 Trabzonspor Gaziantepspor müsabakasında yaşananlar son derece üzücü! Üzücü  olduğu kadar da düşündürücü.  Düşündürücü olan hakemin tehdit edilmesi değil. Asıl düşündürücü olan  Trabzonspor üzerine  oynanan oyunlardır!

Trabzonspor, kanaatime göre tarihinin en büyük oyunları, ihanetleri ile karşı karşıyadır. On haftada 12 puanı gasp edilen bir takım düşünün. Her hafta hakem hatalarının aleyhine hem de aralıksız her hafta aleyhine tecelli ettiği, milyonlarca taraftarı olan bir takım. Paranın en kıyağını alan futbolcularının bazı eski yöneticilerle kol kola girerek, ekmeğini yedikleri takımı sabote ettikleri bir ihanet sürecinden  geçen Trabzonspor. Eskisi yenisi tüm yöneticileri ile hesaplaşma yaşayan, rant kavgasının odağında ki Trabzonspor! Medya organlarının adamına göre muamele yaptığı, başarısızlık için fırsat kolladığı bir takımdan söz ediyoruz. Yetmedi,  bir ay sonra seçim yapılacak olsa da kayyumun kucağına itilerek itibarı yerle bir edilmek istenen bir koca çınar! İhanetler kol gibi geziyor. Sağa bak, sola bak! Öne, arkaya,  nereye bakarsan bak!  Her taraf ihanet kokuyor! Ve bu takımdan biz başarı, biz şampiyonluk bekliyoruz!

Yetmedi TFF odaklı, hakem infazları da cabası! Yani camia dışı (kanımca Fenerbahçe) infaz harekatı! İnanın Trabzonspor,  tarihinin hiçbir döneminde böylesine bir kıskaca  hiçbir dönem alınmadı! Her hafta katledilen bir takım. Hata değil, kasıt! Hata olsa, yanlış kararlar, zaman zaman  Bordo Mavili takımın lehine cereyan eder! Ama yok! Ne hikmetse hep aleyhine! Demek ki hakemlere verilen bir talimat var! TFF ve hakem komitesi her hafta uyarılıyor. Kimse dikkate almıyor. Milyonlarca Trabzonspor sevdalısı  kan ağlıyor. Onların ağlamaları başka takım taraftarının ağlamasına benzemez. Onlar, yemekten içmekten geçerler. Onlar, evde eşlerinin çocuklarının yüzlerine bakmazlar. Onlar, iş yerlerinde hep asık suratla oturur, gülmeyi kendilerine zul addederler! Onların ağlaması böyledir. Kısacası onlar için hayat durur! Peki üç beş rantçının, üç beş düşmanın  keyfi ve nefsi istekleri için milyonları ağlatmaya kimin hakkı var? Ha siz hem yapacaksınız, hem adil olmayacaksınız, hem bu insanları ağlatacaksınız, hem de tepki verilince  ‘skandal’ ‘rezalet’ ‘utanılacak durum’ gibi yorumlar yaparak, yaygara koparacaksınız! Öyle mi? Peki bu milyonlar kasıtlı olarak ezdirilirken sesiniz neden çıkmıyordu? Neden ortak sesiniz yükselip; ‘Bir takım imha ediliyor’ diye haykırmadınız? Yok öyle şey! Yok öyle yağma! Trabzonlu merttir. Trabzonlu misafirperverdir! Ta ki namusuna göz dikilene kadar! İş orada biter! Trabzonspor, her Trabzonlunun namusu ile eşdeğer sayılır! Önce bunu öğrenin. Mert olan, dürüst olan, adil olanı Trabzonlu baş tacı yapar. Lakin namert olanlar ve onların maşalarını imha etmek de bu toprağın evlatlarının asli görevidir. Düşünün ya bir düşünün! Aşağılık, eli kanlı, vatan haini, Alman ajanı, Ermeni Uşağı Selahattin Demirtaş denilen dingil bile konuşmuş! Sen kimsin aşağılık herif! Sen kimsin  satılmış ajan! Sen kimsin ki Trabzonspor başkanının tavrını eleştiriyorsun, kahpe!

Trabzonspor yetkililerinin hakemi (eğer yaşanmışsa) alı koymalarını yürekten tebrik ediyorum. Az bile yapılıyor. Bu camianın,  kimsenin oyuncağı olamayacağını dosta düşmana göstermek için geç bile kalındı. Tek eleştirdiğim, olayın aleni ve zamanlama olarak, mekan olarak yanlış yerde icra edilmesidir.Yoksa Trabzon’a kastedenlere karşı eylem, bu camianın en doğal hakkıdır. Trabzonspor kurmayları aslında bir hakemin, hakemlik hayatını bitirmelidir. Yani çok daha ağır bir ders verebilmelidir! Çünkü adaletin olmadığı yerde illegalite en doğal haktır!

Önceki ve Sonraki Yazılar