1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aziz Yıldırım!
Aziz Yıldırım!

Aziz Yıldırım!

"Bir Biz Yargılanıyoruz, Trabzonsporlular da Gelsin"...

A+A-

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Bir biz yargılanıyoruz. Fenerbahçe yargılanıyor. Trabzonsporlular da gelsin. Burada Türk sporu yargılanıyor ise gelsinler yargılansınlar. Bu dava şike davası olsaydı ben yargılanmazdım" dedi.İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savunma yapan tutuksuz sanıklardan Murat Şahin, Kasımpaşaspor- Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddialarını yalanladı. Şahin, "O maçta ben oynamadım. Oynamadığım bir maç için suçlama var. Kesinlikle kabul etmiyorum" diye konuştu.


 Sezer Öztürk ise 2011 Eskişehirspor'dayken kendisini transfer etmek isteyen birçok takım olduğunu ifade ederek, "Avukat Sami Dinç ile transferim konusunda konuştum. Bana hiçbir zaman yasa dışı bir teklifte bulunulmamıştır. Teşvik iddiası gerçek dışıdır. Bu suçlamayı gururuma yediremiyorum. Her formada akıttığım terin hakkını verdim. Fenerbahçe'ye transfer olmak için Eskişehirspor'dan alacağımdan vazgeçtim" dedi. Üye hakim Hikmet Şen ise Öztürk'e, "Ümit Karan'ın size iyi oynama veya kötü oynama telkini oldu mu?" diye sordu. Sezer Öztürk de, "O kaptanımızdır. Her maçta olduğu gibi konuştu. Son maçlarda dikkatli olmamızı söyledi. Trabzon maçında ne konuştuysa Fenerbahçe maçında da onu konuştu" şeklinde karşılık verdi.

 Savunmasını yapan uluslararası menajer Mithat Halis ise dava açan savcının kendisinin ifadesini dahi almadığını savunarak şunları söyledi: "Ciddiye alınmayan insanın ifadesi alınmaz. Beni ciddiye almadılar. 80'de de siyasi davalarda yargılandım. Bu işleri biliyorum. Şimdi şike davasında yargılanmayı kendime yediremiyorum. Bu hayırlı bir dava değil. Suçlama ne? Kim kimi neyle suçluyor? Bileyim de cevap vereyim. Ben 450 futbolcusu olan menajerlik şirketinin ortağıyım. Duyum almışlar. Ne duyumu? Burada herkes duyum alıyor. Duyum nedir ya? Ne duyumu? Değil telefon konuşmalarını, kapı arkasındaki konuşmalarını dahi kabul ediyorum. Lanet olsun.

Bu olaylarla ilgim yok. Ayrıca şike de teşvik de yok. Teşvik, şike bahis için olur. Burada öyle bir bağ yok."


 AZİZ YILDIRIM: "GELSİNLER HESAPLAŞALIM"

 Halis'in savunmasından sonra soru sormak için söz isteyen Aziz Yıldırım ise, "Herkes gelip iki dakika konuşuyor burada. Bir biz saatlerce ifade veriyoruz, bir biz yargılanıyoruz. Fenerbahçe yargılanıyor. Trabzonsporlular da gelsin. Gazeteler sadece bizi yazıyor. Burada Türk sporu yargılanıyor ise gelsinler, yargılansınlar. Bu dava şike davası olsaydı ben yargılanmazdım" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Herkesi zorla konuşturamayız. Talimat ile ifade alma yasal bir durumdur. Yargılamanın sonunda bir hafta ayıracağız. Talimatla ifadesi alınan sanıklar burada olacak. Acele ettiğiniz için bilmiyorsunuz. Çapraz sorgularınız olacak" dedi.

 "6 ay sonra gelseler işe yaramaz" diyen Aziz Yıldırım ise şunları söyledi:

 "6 ay daha yatacağız demektir bu. Gelsinler hesaplaşalım. Benim 103 tane tapem okunsun, bir tane suçum varsa herkesin cezası kadar yatarım. Halis ile Nevzat Şakar konuşurken dinlemeden haberleri varmış gibi konuşuyorlar, o tape burada yok. Bende var, perşembe günü o tapeyi buraya getireceğim."

 

Aziz Yıldırım daha sonra iddianamede yer alan ve Mithat Halis'in Trabzonsporlu yönetici Nevzat Şakar ile konuşmalarını içeren telefon tapeleri okudu. Bunun üzerine Mithat Halis söz alarak, "Fenerbahçe de Trabzon da şike ve teşvik primi amaçlı benim oyuncularım için bir girişimde bulunmadı" dedi.