1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aziz Yıldırım'a 169 yıla varan hapis istemi
Aziz Yıldırım'a 169 yıla varan hapis istemi

Aziz Yıldırım'a 169 yıla varan hapis istemi

Yıldırım için 169 yıla varan ceza istenecek...

A+A-

F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Giresunspor eski başkanı Olgun Peker'in aralarında bulunduğu 31'i tutuklu ile İstanbul BŞB eski başkanı, TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın da aralarında bulunduğu 93 tutuksuz şüpheli hakkında 400 sayfa iddianame hazırlandı.Detayları, İstanbul Başsavcı Vekili Fikret Seçen tarafından bugün açıklanacak şike iddianamesinde Olgun Peker ile Aziz Yıldırım liderliğinde iki ayrı suç örgütünün yer aldığı, Peker'in bir, Yıldırım'ın ise iki numaralı şüpheli olduğu ifadeleri yer aldı.


 

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ DA VAR

Yıldırım hakkında suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüt faaliyeti kapsamında birden fazla şike eyleminde bulunmak, bu eylemleri organize etmek, şike yasasının yürürlüğe girmesinden önceki 6 maçta şike yapmak suçundan dolandırıcılık, 6 maçta ise şike yapmak suçundan 69 yıldan 169 yıla kadar hapis cezası istendi. TFF Başkan vekili Göksel Gümüşdağ hakkında ise sadece şike yapmak suçundan dolayı ceza isteniyor...

ŞENER VE ŞAKAR DA VAR!

Şike iddianamesinde Fenerbahçe yöneticileriyle birlikte halen tutuklu bulunan Beşiktaşlı üç yönetici ile Trabzonsporlu yöneticilerin de şüpheli olarak yer aldıkları belirtildi. Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ile Beşiktaş A Takım Güvenlik ve Protokol Müdürü Ahmet Ateş şike yapmak suçlamasıyla tutuklanmıştı. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Cumhuriyet Savcılığı'nca ifadesi alındıktan sonra hakkında yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı. Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar ise Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Diğer yöneticiler ise Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.