1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Aziz Yıldırım'a bir darbe daha
Aziz Yıldırım'a bir darbe daha

Aziz Yıldırım'a bir darbe daha

Aldırdığı mahkeme kararıyla Aziz Yıldırım’ı kulüp başkanlığından uzaklaştıran Recep Özcan, SPK'ya Fenerbahçe yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Aldırdığı mahkeme kararıyla Aziz Yıldırım’ı kulüp başkanlığından uzaklaştıran Recep Özcan, bugün de Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) Fenerbahçe Futbol A.Ş. yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği üyeliğinin yanı sıra Yüksek Divan Kurulu üyesi olan Recep Özcan’ın, açtığı dava sonucu Aziz Yıldırım ile bazı yöneticiler geçici olarak görevlerinden uzaklaştırılmıştı. Bu kararın ardından Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklamada, ihtiyati tedbir kararının Aziz Yıldırım’ın kulüpteki görevi ile ilgili olduğu, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’deki görevinin devam ettiği bildirilmişti.Mahkeme kararına rağmen Aziz Yıldırım’ın kulüpteki görevine devam etmesi üzerine Recep Özcan, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin yapmış olduğu açıklamanın yatırımcıları aldatmaya yönelik olduğunu savunarak, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.Özcan, Aziz Yıldırım’ın mahkeme kararınca hem Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği üyeliğinin askıya alındığını, hem de tüm görevlerinden uzaklaştırılmış bulunması nedeniyle sarı-lacivertli kulüpte hiçbir şekilde görev yapamayacağını öne sürdü. Kulüp başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aziz Yıldırım’ın şirketteki yönetim kurulu görevlerinin de kendiliğinden sona erdiğini iddia eden Özcan, şirket yönetim kurulunca boşalan başkanlık ve üyelik makamlarına yeniden üye seçimi ve görev ataması yapılmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Avukatı Ertuğrul Yönet aracılığıyla SPK’ya başvuran Özcan, dilekçesinde, “Fenerbahçe Futbol A.Ş.’ nin bu aşamada yapacağı tüm faaliyetler sermaye piyasası açısından şüpheli durumda olduğundan ve bu şüpheli durumda bulunanların sermaye piyasası suçlarını işlemeye devam ettiklerinden acil olarak Şirket hakkında soruşturma açılmasını ve Şirket yönetim kurulu başkanlık görevini Mahkeme kararı ile kendiliğinden kaybeden Aziz Yıldırım’ın Şirket yönetim kurulu başkanı sıfatı ile açıklama ve işlemlerde bulunmasının engellenmesini ve gerekirse mevzuat hükümlerine uygun olarak yönetim kurulu başkanlığına kayyum atanmasını talep etmek zorunluluğu doğmuştur. Kurul tarafından gereğinin yapılmasını ve tarafıma da gelişmeler hakkında bilgi verilmesini saygılarımla bilvekale arz ve talep ederim” ifadelerine yer verdi.