1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bahçeli hediye etmedi!
Bahçeli hediye etmedi!

Bahçeli hediye etmedi!

Ünlü haber spikeri, kolyesini Bahçeli'nin almadığını söyledi.

A+A-

Star haber Genel Yayın Yönetmeni  Nazlı Çelik,  Erzurum  Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

 

Çelik, 'Boynunuza taktığınız ay-yıldızlı kolyeyi  MHP Lideri Bahçeli mi hediye etti?' sorusuna, 'Sayın Bahçeli hediye etmedi. Ben bunu yıllar önce almıştım. Bahçeli, sevdiğim, takdir ettiğim bir siyasetçi. Kendisi de alsaydı büyük bir mutlulukla kabul ederdim' yanıtını verdi.

 

'Birilerini rahatsız etse de gururla taşıyorum'

 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Nazlı Çelik, haberci olarak kırmızı çizgileri bulunduğunu belirterek, "Kırmızı çizgimiz çok net. Bu ülkenin birlik bütünlüğüne zarar verebilecek hiçbir habere bültenimizde yer vermiyoruz. En büyük şansımın bu topraklarda doğup, büyümek olduğunu düşünüyorum. Birilerini rahatsız etse de büyük bir gururla bu boynumdaki ay-yıldızlı kolyeyi takıyorum. Şehit haberlerinde, kadına şiddet, çocuk istismarında, maganda terörü gibi bu konular kırmızı çizgimiz. Bunlarda tarafsız olamıyoruz" dedi.

 

'Dağlıca'da en değerli haberimi yaptım'

 

Dağlıca ve  Nusaybin'de yaptığı haberleri de anlatan Çelik, şunları söyledi: "Destek amacıyla 'Onların yanına gitmeliyim' dedim ve  Genelkurmay Başkanlığı'na izin için yazı yazdım. İzin çıkınca en uzak noktadaki  Dağlıca'yı seçtim. Onlarca şehit verdiğimiz  Dağlıca'ya hiçbir televizyoncu gitmemişti. Benim için  Dağlıca'da en değerli haberimi yaptım. Efeler Taburu'nu görüntüledik. Coğrafya açısından harika bir yer. Mehmetçik küçük bir mağara içinde yatıp kalkıyor. Orayı teröristlerden arındırmak için amansız bir mücadele sürüyor. 2 metre yüksekliğinde kar var. Normal şartlarda konuşmakta bile zorlanırsınız. Gencecik Mehmetçikler orada vatanı korumak için, sizler, bizler rahat uyuyalım diye görev yapıyor. Biz de onların haberlerini yaptık. Oralarda görev yapanlar unutulmadıklarını bilmek istiyorlar. Bana 'Mili maç izler gibi sizi izledik' dediler."

 

'Siyasete girmeyi düşünmüyorum'

 

Öğrencilerin, "Siyasete girecek misiniz?" sorusuna Çelik, "Herkes bildiği işi yapmalı. Siyaseti, siyasi haberleri çok seviyorum.  Ankara'ya gidiyorum, mülakatlar yapıyorum, konuk alıyorum. Ama böyle bir düşüncem yok" dedi.

 

'Bahçeli hediye etmedi'

 

Çelik, "Boynunuza taktığınız ay-yıldızlı kolyeyi  MHP Lideri Bahçeli mi hediye etti?" sorusuna, "Sayın Bahçeli hediye etmedi. Ben bunu yıllar önce almıştım. Bahçeli, sevdiğim, takdir ettiğim bir siyasetçi. Kendisi de alsaydı büyük bir mutlulukla kabul ederdim" yanıtını verdi.