1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli'den muhaliflere gözdağı!
Bahçeli'den muhaliflere gözdağı!

Bahçeli'den muhaliflere gözdağı!

Bahçeli'den muhaliflere gözdağı!

A+A-

MHP lideri Bahçeli, Hatay'da partililerle iftar programında buluştu. Muhaliflerin mahkemece yürütmeyi durdurma kararı verilen tüzük kurultayıyla ilgili sert eleştirilerde bulunan Bahçeli, kurultayın korsan olduğunu iddia etti.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhaliflerin korsan tüzük kurultayında Whatsapp üzerinden delege avına çıktıklarını ve sahtekarlıkta rekor kırdıklarını iddia etti. Trenden inen bir daha binemeyecek diyerek delegelere de mesaj veren Bahçeli, MHP üzerindeki oyunların 10 Temmuz'da bozulacağını söyledi.

 

Bahçeli, partisinin Hatay İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftara katıldı. Muhalifler tarafından yapılan ve mahkemece yürütmeyi durdurma kararı verilen tüzük kurultayıyla ilgili konuşan Bahçeli, değişim adı altında partinin köklerinden koparılmaya çalışıldığını iddia etti. Bahçeli şöyle konuştu:

 

"Çok iyi bildiğiniz bazı şahıslar, Olağanüstü Tüzük Kurultayı yapmak için imza topladı, aylarca partimizi oyaladılar, aylarca istikrarsızlığa hizmetkarlık yaptılar. Meselenin yürek burkan tarafı, düne kadar içimizde olan bu kişilerin, oynanan oyunlara figüran olmayı bile bile tercih etmeleridir. 'Bunlar, MHP düşmanlarıyla aynı safta toplandılar.

 

"PENSİLVANYA'NIN EMİR ERİ OLDULAR"

 

Pensilvanya’nın emir erliğine talip oldular. Paralel çetenin tetikçiliğine soyundular. Proje elemanı olmayı kendilerine yakıştırdılar. Kimi buldularsa değişim çağrısı yaptırdılar. Sağcılar, solcular, komünistler, faşistler, ateistler, liberaller, takiyeciler ve tavizkarlar değişimin yedek unsurları olarak sorumluluk aldılar. Birgün, Taraf, Agos, Sözcü, Yeniçağ, Cumhuriyet gazetelerine değişimin propaganda görevi verildi. Birbirine ideolojik yakınlığı bulunan sözde aydın ve gazeteciler değişim korosuna gönüllü katıldılar. PKK, DHKP-C değişim katarına omuz verdiler. Bazı medya ve sermaye sahipleri değişim amigoluğuna 'tamam' dediler. Yani anlayacağınız rezillik diz boyu, ihanet devasadır.

 

"WHATSAPP ÜZERİNDEN DELEGE AVINA ÇIKTILAR"

 

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, Ankara 12.Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını onadıktan sonra, 'gelin 10 Temmuz'da Olağanüstü Kurultayımızı yapalım, daha fazla partimizi tartıştırmayalım' dedik, olmaz dediler, 19 Haziran’ı dayattılar. Sonuçta da bu defa otelde toplandılar. Korsan kurultaya katılmayanları katılmış gibi gösterdiler. Whatsapp üzerinden delege avına çıktılar, sahtekarlıkta rekor kırdılar. Siyasi Partiler ve Medeni Kanun'a göre Olağanüstü Kurultay Ankara il merkezinde yapılması gerekirken, buna uymadılar. Tüzük değişikliği için toplam delege sayısının üçte iki çoğunluğunun kurultay salonunda hazır bulunması şartken, buna riayet etmediler. Oynanan oyunun aktörlerinden olan Ankara 13. Noter, delege sayısını resmi olarak 656, televizyonda 330 söylese de Çağrı Heyeti 752 rakamını telaffuz etse de Tüzük değişikliği için gerekli 809 delege sayısına ulaşamadılar.

 

KORSAN KURULTAY İDDİASI

 

Korsan kurultayı tek maddelik gündemle toplamalarına rağmen, tüzüğün ilave 12 maddesini herkesten habersiz değiştirdiler. 15 Mayıs'ta tarlada toplanmanın ardından, Dernekler Yönetmeliği'ne göre kurultay ilan şartlarına uymayı akıllarına getirmediler, erteleme gerekçelerini duyurmadılar. Üye olmayanlara, kurultaya katılma yetkisi bulunmayanlara, hatta devlet memurlarına bile parti delegesi sıfatıyla oy kullandırdılar. Sonuç itibarıyla helal süt içmiş bir üst kurul delegemizin açmış olduğu davayla Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi 19 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen sözde kurultayda alınan kararların ve tüzük değişikliklerinin ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar vermiştir. 19 Hazirancıların hesabı mahkemeden dönmüştür. Oyunun ilk aşaması bozulmuştur.

"TRENDEN İNEN BİR DAHA BİNEMEYECEK"

 

Bunca alavereye, dalavereye, hile ve desiseye gerek var mıydı? Muhterem delegelerimizin hissiyatını kullanmak, kanunsuz şekilde ve oldubittiye getirerek tüzük değişikliği yapmak ahlaki miydi? Dahası bunu yapanları milliyetçi ülkücü hareketin vicdanı affedecek midir? Korsan da olsa, henüz kurultay bile yapamayan aciz ve işgüzarlara bizim boyun eğeceğimiz, aziz milletimizin destek vereceği mi sanılmaktadır? Bayramın hemen ertesinde, yani 10 Temmuz'da, 6’ncı Olağanüstü Büyük Kurultayımızı Ankara’da dava ve kardeşlik ruhuyla yapmaya her birinizi, her dava arkadaşımı şimdiden davet ediyorum. Gelin oyunu birlikte bozalım. Herkes bilsin ki trenden inen bir daha binemeyecektir"