1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bakan Albayrak Trabzon'da gençlerle buluştu
Bakan Albayrak Trabzon'da gençlerle buluştu

Bakan Albayrak Trabzon'da gençlerle buluştu

Bakan Albayrak, bu zamanın gençlerinin 100 yılın en kıymetli gençleri olduğunu söyledi.

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berak Albayrak Trabzon’da Genç Kürsü Programına katıldı.

  

Soru cevap şeklinde geçen programda Cumhurbaşkanlığı Sistemini tartışıldı. Bakan Albayrak bu zamanın gençlerinin 100 yılın en kıymetli gençleri olduğunu söyledi.

 

Albayrak konuşmasında, FETÖ’nun gençlerin beyinlerini yıkayan bir örgüt olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu.

 

“OKUYUP ÖYLE KARAR VERMEK LAZIM EVET VEYA HAYIR'A”

 

Albayrak, “16 Nisan vesilesiyle yapmış olduğumuz programların her birinin ayrı yeri var. Fakat hem ana toprağı hem baba toprağı Trabzon'da olmak ayrı bir güzel programın yeri farklı.  Önümüzde iki seçenek var Evet veya Hayır. Burada 18 maddeyi tek tek okusun. Birileri gibi yapmamak lazım. Bu kafadan retçi olmamak lazım. Okumuyorlar direk hayır. Sağ olsunlar böylece daha çok ‘EVET’i destekliyorlar.

 

Okuyup öyle karar vermek lazım Evet veya Hayır'a. Ülkemiz şu 15 yıllık hayatında çok önemli badireler atlattı. Bu ülkeyi yok etmek için iki önemli örgüt ortaya çıktı. Biri PKK özgürlük diyen güvercin diyen fakat buna dair hiç bir şey yapmayan örgüt. Diğeri ise FETÖ hayır hasenat ve gençlerin beynini yıkayarak geleceğimizin beynini yıkayan örgüt. Tüm bu süreçte çok kritik süreçten geçiyoruz. Herkes kendinden sonra ki gençleri hor görür. Rahmetli nenem bile babama biz 2. cihan harbinde size fındık kabuklarını öğütür mama diye yedirirdik. Babalarımız darbeleri anlatır.

  

FİKİR SAHİBİ OLMAK İÇİN BİLGİ SAHİBİ OLMAMIZ LAZIM Her gençlik kendi döneminde zorluk yaşasa da bunu kesin söylüyorum son 100 yıllık en önemli genç nesil sizlersiniz. Bir fikir sahibi olacağız. Fikir sahibi olmak için bilgi sahibi olmamız lazım. Bilgi sahibi olmak en kolay döneminde yaşıyoruz. Bununda bir zorluğu var. Her zaman kinden doğru bilgiye ulaşmada zor olduğu bir dönemdeyiz. Bilgi kirliliğinin çok olduğu bir dönemdeyiz. O yüzden doğru fikre sahip olabilmek için doğru bilgeye ulaşmamız lazım.” İfadelerini kullandı.

 

TRABZON'DA KIŞ TURİZMİNE YÖNELİK YATIRIMLARINIZ OLACAK MI?

 

Medical Park Arena'nın açılışta Sayın Cumhurbaşkanımız, Katar Emir ve sizlerle birlikte havadan bir bölgeyi gezdiğinizde karlı dağları gördüğünüzde kış turizm gündeme gelmişti. Trabzon'da kış turizmine yönelik yatırımlarınız olacak mı? sorusuna Bakan Albayrak,  “Turizm Trabzon unumuzda ve tüm Karadeniz'de önemli rol oynuyor. Fakat tesis eksikleri var. Sadece tesis yapmak da önemli değil. O tesiste kaliteli hizmet verecek hizmet lazım. Bakanlarımız olsun yöneticilerimiz olsun Trabzon’umuza elimizden geldiği sürece bu çerçevede her şeyi yapacağız. Gerek kış gerek yaz turizmi Trabzon’umuz ve Karadeniz her zaman güzel ve bu konuda elverişli fazlasıyla." Şeklinde cevap verdi.