1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Bakan Albayrak'dan Trabzonspor açıklaması
Bakan Albayrak'dan Trabzonspor açıklaması

Bakan Albayrak'dan Trabzonspor açıklaması

Trabzonspor’un coşkulu atmosferinin olduğu yeni stadımızda bir maça da gelmek istiyoruz.

A+A-

Bir dizi ziyarette bulunmak için Trabzon'a gelen Enerji Bakanı Berat Albayrak, kentte Trabzonsporla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bakan Albayrak, Trabzonspor’un nasıl şampiyon olacağı ile ilgili parolayı da verirken oğlu fanatik Trabzonsporlu Ahmet Akif’in Akyazı’da maça çok gelmek istediğini açıkladı. Albayrak, “Gönülden Trabzonsporluyuz. Desteklemeye devam edeceğiz. . Açılıştan sonra bir maça gelelim dedim ama fırsat olmadı. Büyük oğlan Ahmet Akif başımın etini yiyor. Trabzonspor’un coşkulu atmosferinin olduğu yeni stadımızda bir maça da gelmek istiyoruz” diye konuştu.

  

Berat Albayrak, “Eskisi kadar vaktimiz yok. Eskiden belki maçlara geliyorduk ama vaktimizin önemli kısmını Enerji Bakanlığı için dört bir tarafı gezerek mesaimizi harcıyoruz. Açılıştan sonra bir maça gelelim dedim ama fırsat olmadı. Büyük oğlan Ahmet Akif başımın etini yiyor. Trabzonspor’un coşkulu atmosferinin olduğu yeni stadımızda bir maça da gelmek istiyoruz. Trabzon’un dışındakiler gurbette ki Trabzonsporluluk daha da önemli. Yurt dışında ki gurbettekiler için daha fazla. Trabzon iyi oldukça, saha neticeleri oynadığı futbol, şehrin bütünleşmesi daha iyi olacak. Benim taraftar olarak Trabzon 50. yılda mı olacak şuarada mı olacak burada mı olacak.? Trabzon’un birkaç konuda mesafe kat etmesi lazım ki şampiyonluk gelmesi lazım.” 

 

“Bir şehrin bütünleşmesi lazım. Bugün Trabzon’un saha sonuçlarından dolayı galibiyetlerinden istikrarlı sonuçlarından dolayı bir kişinin üzülmemesi lazım. Trabzon iyiyse biri küsmeyecek. Ama birileri kenarda habu öyle habu öyle.. Bütün şehrin bütünleşmesi lazım. Bütün camianın bütünleşmesi lazım. Takımın ve kulübün bütünlüğü şehirle uyumu tam olması lazım. Trabzon’da futbolcu hangi memleketten gelirse gelsin sahip çıkılması lazım. Topçusuyla hocasıyla bütün kesimleriyle yek vücut olması lazım.  Bu ikisi tamam olduktan sonra diğerleri çözülür. Diğerleri olur. Ben hep onu diyorum. Şehirci ne yazdı? “Dik oyna”  Trabzon eskiden böyle şampiyon oldu. Hakemi de yendi onu da yendi .. Hakem en son iş. Biz bunları birleştirelim onlar olur. Önemli olan güzel futbol”  ifadelerini kullandı.