1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. BAKAN BAYRAKTAR ÇAYCUMA’DA!
BAKAN BAYRAKTAR ÇAYCUMA’DA!

BAKAN BAYRAKTAR ÇAYCUMA’DA!

İncelemelerde bulundu...

A+A-

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çaycuma’da Filyos Çayı’nın üzerindeki köprünün çökmesiyle ilgili olarak, “Bu acıyı sarmak için hükümet olarak, devlet olarak ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.


Köprünün çöktüğü alanda incelemelerde bulunan Bakan Bayraktar, yetkililerden arama çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

İncelemesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Bayraktar, “Çok zor bir olay, olmamalıydı böyle bir olay, Türkiye’nin başına böyle bir olay gelmemeliydi. Maalesef böyle bir acıyı yaşadık” dedi.

Bu olayın kendilerine çok büyük ders olacağını belirten Bakan Bayraktar, şöyle konuştu:

“Bu acıyı sarmak için hükümet olarak, devlet olarak ne gerekiyorsa yapacağız. 250 arama kurtarma ekibi çalışıyor. Devletimizin ilgili birimleri valimizin başkanlığında burada çalışma halinde. Biz de buradayız. Yarın yine burada olacağız. Daha sonra yine olacağız. Olan olmuştur, çok büyük acı vermiştir, ders vermiştir. Bundan sonra süratli bir şekilde gereğini yapacağız. Yaraları sarmak için devlet olarak hep burada olacağız.”

Bakan Bayraktar, köprünün çöktüğü bölgede incelemelerini tamamladıktan sonra, Yolgeçen köyüne giderek, olayda ölen Meryem Başören’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Bayraktar, daha sonra babası ve yeğeni suya düşerek kaybolan belediye başkanı Mithat Gülşen'in baba evini ziyaret etti.