1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Bayraktar Urfa'da!
Bakan Bayraktar Urfa'da!

Bakan Bayraktar Urfa'da!

Van’da yaşanan depremlere de değindi...

A+A-

Gaziantep’teki temaslarının ardından Şanlıurfa’ya giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ilk olarak valiliğe ziyarette bulundu.
Bakan Erdoğan Bayraktar, burada, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.


Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Bayraktar, gazetecilere ziyaretleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa’nın da çok göç alan önemli bir vilayet olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, kentteki konut stokunun yenilenmesi gerektiğini söyledi.


Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’un TBMM’de olduğunu hatırlatan Bakan Bayraktar, “Bu yasanın TBMM''den çıkmasının arifesinde Türkiye’de dönüşüm öncelikli vilayetlerimizde gidip valilerimizle, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle çalışmalar yapıp vatandaşımızın da bu yasaya katılımını sağlamak, destek vermesini sağlamak, devlet-millet birleşmesini sağlamak ve devlet-millet kaynaşmasıyla, hükümetle vatandaşın birlikteliğiyle, beraberce bu yasayı tüm Türkiye''de dalga dalga yürütmek istiyoruz” dedi.
Van’da yaşanan depremlere de değinen Bakan Bayraktar, şöyle devam etti:


“Türkiye’nin deprem gerçeği var, deprem aksı üzerinde bulunuyor. Bu bakımdan deprem aksı üzerinde bulunan binaları mutlaka yenilememiz lazım. Türkiye’deki büyük şehirlerimizden başlamak suretiyle tüm şehirlerimizdeki konut stokunu modern dünyanın gerektirdiği gibi yenilememiz gerekiyor. Şanlıurfa da çok önemli bir ilimiz. Bugün burada incelemeleri yapacağız. Diğer bakımlardan, gerek benim bakanlığım, gerekse hükümetin tüm bakanlıklarıyla ilgili Şanlıurfa’da yapılması gereken yatırımlar nelerdir, öncelikler nelerdir, onları gerek valimizden gerekse belediye başkanımızdan dinleyecek ve yerinde bakacağız. Yatırımları hızlandırmak için, Şanlıurfa’yı modern şehir haline getirmek için burada çalışmalar yapacağız.”


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentteki temaslarının ardından AK Parti Şanlıurfa Başkanlığını ziyaret etti, en son olarak ise Bakan Bayraktar  beraberindekilerle Hz. İbrahim’in doğduğu mağaranın da bulunduğu Balıklıgöl yerleşkesine geçti.


Bakan Erdoğan Bayraktar’a, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Halil Özcan ve Mehmet Akyürek de eşlik etti.


Bakan Bayraktar, burada yanına gelen çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.