1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Çağlayan’dan çarpıcı açıklamalar
Bakan Çağlayan’dan çarpıcı açıklamalar

Bakan Çağlayan’dan çarpıcı açıklamalar

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan katıldığı televizyon programında kamuoyunda sürekli konuşulan konulardan biri olan Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Gül ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın koltukta yer değiştirecekleriyle ilgili iddialar zaman zaman gündeme çıkıyor. Ancak bu defa bu iddia en yetkili isimlerin birinden geldi.

A Haber’de Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset programı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı konuk etti. Canlı yayında, Sevilay Yükselir, Şeref Oğuz ve Süleyman Yaşar’ın sorularını yanıtlayan Çağlayan, başbakanın ABD ziyareti, Serbest Ticaret Anlaşması, Gümrük Birliği ile ilgili bilgiler veririken siyasi gündemi de değerlendirdi.

Sevilay Yükselir’in “Sayın Başbakan’ın AK Parti’nin başında olmaması genel başkan olarak, başbakan adayı olmaması bir sıkıntı yaratmayacak mıdır?” sorusuna yanıt veren Çağlayan “Sayın başbakanımız ve sayın cumhurbaşkanımız çok yakın iki arkadaş, partiyi beraber ikisinin kurduğunu ben dün gibi hatırlıyorum. İki lider, bir araya gelip muhakkak anlaşırlar. Sayın başbakanımız cumhurbaşkanlığı adaylığını çok rahat şekilde koyabilirler. Hiçbir problem hiçbir sıkıntı olmaz” dedi.

Çağlayan “Sayın başbakan cumhurbaşkanı adayı olur, sayın cumhurbaşkanı başbakan adayı olur mu demek istiyorsunuz “sorusunu ise “Niye olmasın, ne mahsuru var gayet de güzel olur… iki yakın arkadaş, en iyi şekilde kendilerin yapacağı görüşmeler, partinin kendi kurularının vereceği karar. Biz bir kere son derece demokratik bir partiyiz.” şeklinde cevapladı.