1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Güler bombacının yakalandığını açıkladı
Bakan Güler bombacının yakalandığını açıkladı

Bakan Güler bombacının yakalandığını açıkladı

19 Mart 2013 günü AK Parti binasına ve Adalet Bakanlığı’na atılan bombalar hakkında araştırmalar derinlemesine sürdürülürken olayın failinin yakalandığını İçişleri Bakanı Muammer Güler açıkladı.

A+A-

 İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Adalet Bakanlığı ve AK Parti binasına atılan bombanın faili olduğu açıkça tespit edilen Hasan Biber isimli DHKP/C terör örgütü mensubu şahıs yakalandı" dedi.

O BOMBACI YAKALANDI

Bakan Güler açıklamasını şöyle sürdürdü: ''Sakız Adası'nda dün botla gelmek üzere hazırlanan 4 kişi yakalandı. Bu kişilerden biri, 19 Mart 2013 tarihinde AK Parti ve Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırıların faili olan Hasan Biber'dir. Yunan makamlarınca yakalanmış durumda. Aynı örgütün bir militanı ile muhtemelen yine Türk olan ancak Fransız ve Bulgar kimlikleri taşıyan 2 kişi daha yakalandı.

Yunan polisi bu gelişmenin ardından düzenlediği bir operasyonda 2 kişiyi daha gözaltına aldı. Botta silah, suikast mermileri, roketatarlar tespit edildi. Adı geçen şahsın eylem hazırlığında olduğu istihbaratı da bizde vardı. Bunlar haklarında yakalama-arama kararı olan; hüküm giymiş ve yurt dışına kaçmış kişiler

EGE'DE ENSELENDİ

Yunanistan'da yapılan 'muhimmat' operasyonunda gözaltına alınan 12 kişinin arasında AK Parti binasına bombalı saldırıda bulunan Hasan Biber'in de var!

Geçtiğimiz gün Yunanistan'ın Sakız Adası açıklarında, Türkiye'ye gitmek için yola çıkan, silah ve patlayıcı madde taşıyan şişme bot ele geçirilmiş, araştırmayı genişleten Yunan emniyet birimleri tutuklanan kişilerle ilgili olarak, Atina, Selanik ve Korent kentlerinde bazı evlerde aramalar yapmış. 12 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan 12 kişiden birinin Ankara'da 19 martta AK Parti binası ve Adalet Bakanlığı'na bombalı saldırıda bulunan faillerden biri olan Hasan Biber olduğu açıklandı.