1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Güler Meclis’te olayları değerlendirdi
Bakan Güler Meclis’te olayları değerlendirdi

Bakan Güler Meclis’te olayları değerlendirdi

Son günlerdeki olaylar hakkında milletvekillerini bilgilendirmek ve görüşlerini paylaşmak için Meclis Genel Kurulu’nda söz alan İçişleri Bakanı Muammer Güler eylemlere göz yummanın mümkün olmadığını söyledi.

A+A-

 Muammer Güler, Taksim olaylarını mülkiye müfettişleri tarafından incelendiğini belirtti.

Güler'in açıklamaları şöyle:

“Kanunlara aykırı eylemlere göz yummamız mümkün değildir. Bırakalım da Meclis’i mi işgal etsinler. Hukuk devletinde hak aramanın yolları vardır. Hiçbir demokrasi şiddete dönüşmüş eylemi meşru kılamaz. Kendi ideolojileri adına hesap yapan örgütlü eylemlere müsaade etmeyiz. Yakan, yıkan, kamu malına zarar veren insanlarla aramıza mesafe koyalım. Hep birlikte tavır alalım. Bu olayın hepimize zararı vardır. Sosyal medya üzerinden kirletilmiş tahrik edici çalışmalar yapılıyor. Haberleşme özgürlüğünü tahrik edenler var. Gelsinler hak aramak için meşru taleplerine açığız."

"Sağ duyulu ve duyarlı olmayı özellikle istirham ediyorum. Türkiye’nin itibarına zarar vermemek için bu görüntülere son verilmesini istiyorum. Sorumluk anlayışı içerisinde bu olaya yaklaşanlara çok teşekkür ediyoruz. Meşru zeminin kaybedilmemesi adına birlikte hareket etmemiz gerektiğini tekrar vurguluyorum."