1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Işık: 'Askerin görevi belli'
Bakan Işık: 'Askerin görevi belli'

Bakan Işık: 'Askerin görevi belli'

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Askerin görevi bellidir, yurdu savunmaktır. Bunun dışında hiçbir görevi yoktur." dedi.

A+A-

Procter&Gamble Türkiye'nin Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu fabrikasında bebek bakım ve kadın bakım ürünleri alanında 250 milyon TL yatırım yaptı. Yeni yatırımların açılış törenine Milli Savunma Bakanı Fikri Işık katıldı. Törende konuşan Bakan Işık, Türk Silah Kuvvetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

HERKES KENDİ GÖREVİNİ YAPSIN

 

Işık, 28 Şubat'ta askerin kendisine bir rol biçtiğini belirterek, şöyle konuştu:

 

"Türk Silahlı Kuvvetli esenliğimizin teminatıdır. Silahlı Kuvvetlerimizin geliştirilmesi için çalışıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra yurdumuzun savunması için görevini yapmaya devam edecektir. Türkiye için çok büyük hayalleri olan Necmettin Erbakan hocayı rahmetle anıyoruz. Askerler kendilerine bir rol seçtiler. Türkiye'nin siyasetine karıştılar. Türkiye'ye çok şey kaybettirdiler ama en çok kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri oldu" dedi.

 

Askerin görevinin belli olduğunu ifade eden Işık konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Hiç kimse TSK'nın mensuplarını siyasetin içine çekme gayretine asla girmemesi gerekiyor. Askerin görevi bellidir, yurdu savunmaktır. Bunun dışında hiçbir görevi yoktur. Siyasetçinin de görevi de ülkeyi yönetmektir. İktidar yönetme görevini alacak, muhalefet de denetim ve eleştiri görevini alacak. 28 Şubat süreci hain FETÖ'cülerin TSK ve kamu kurumlarına da en fazla sızdığı dönem oldu. O dönemde oluşan boşlukta en fazla bu FETÖ'cü ihanet şebekesi örgütü yararlandı. Güçlü bir demokrasi, güçlü ekonomi, güçlü TSK için diyoruz ki; herkes kendi görevini yapsın. Hiç kimse kendi görevinin dışına çıkmasın, hiç kimse de kimseyi kendi görevinin dışına çekme gayreti içinde olmasın. Türkiye emin adımlarla yoluna devam edecek. Türkiye bundan sonra da kendine güvenen kimseyi mahcup etmeyecek"