1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Kılıç'a; "Kralsın"
Bakan Kılıç'a; "Kralsın"

Bakan Kılıç'a; "Kralsın"

Yaşadığı diyalog herkesi güldürdü...

A+A-

 Muğla'nın Marmaris ilçesine gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, cuma namazı sonrası çarşı esnafını ziyaret etti. Çarşı içerisinde işyeri olan ve Gaziantepli olduğunu söyleyen bir vatandaş, Gaziantep'te yaşanılan terör saldırısına bir Gaziantepli olarak çok üzüldüğünü belirterek olayı gerçekleştirenlerin bir an önce bulunup cezalandırılmasını istedi. Bakan Kılıç ise; "Dağda, bayırda, ovada mücadelemizi yaptığımız için azgınlaştılar. Masum insanların, bir yaşındaki, üç yaşındaki insanların kanına girecek kadar canavarlaşmak, bir özgürlük ya da hak arama mücadelesi değildir. Bu insanların arasına nifak sokmaktır. Milletimiz buna karşı direncini ne şekilde ortaya koyacaktır. Sağduyusunu kaybetmeyerek" dedi. 


Türk-Kürt herkesin kardeş olduğunu anlatan Kılıç, şöyle konuştu: "Bu coğrafyada bayrak da vatanda bir tanedir. 81 vilayette 75 milyon kardeşiz. Bir kaçtane cani, canavar, cinayet şebekesi, bunların varlığı milletimize kastetmesi bizi birbirimize düşürmez. Sokak ortasında bomba patlatmak ne demektir. Benim hiç bir kutsalım yok demektir. İnsan benim kutsalım değil demektir. Yaşama hakkına saygı duymuyorum demektir. Canavar ve katil olduklarının teyididir. Biz mücadelemize devam ediyoruz. Milletimiz provakasyona kanmasın. Kardeşler arasına nifak girmesin." KÜÇÜK SELAHİ, BAKAN KILIÇ'A 'KRALSIN' DİYEREK SARILDI 


Ziyaret esnasında Bakan Kılıç'ın Selahi isimli bir çocukla yaşadığı diyalog Bakan Kılıç'ı ve etraftakileri güldürdü. 


Bakan Kılıç'ın yanına gelen Selahi isimli çocuk, Bakan Kılıç'a "ne bakanısınız" sorusunu yöneltti. Çevredeki vatandaşlar çocuğa "Gençlik ve Spor Bakanımız" yanıtını verdi. Bunun üzerine Selahi, Bakan Kılıç'a sarılarak "Kralsın, akşam bize gelir misin" dedi. 


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç dinlenmek için oturduğu bir pastanede ise kendisine ikram edilen baklavaları etrafındaki çocuklara kendi elleriyle yedirdi. Bakan Kılıç bazı çocuklara da harçlık vermeyi ihmal etmedi. 


Cuma namazını Marmaris Yeni Cami'de kılan Bakan Kılıç ardından Kapalı Çarşı esnafını tek tek dolaşarak esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşlar Bakan Kılıç'la fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışırken, özellikle çocuklar Bakan Kılıç'a ilgi gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, daha sonra İçmeler beldesine giderek futbol sahalarında incelemelerde bulundu.