1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Soylu'dan dikkat çeken açıklama!
Bakan Soylu'dan dikkat çeken açıklama!

Bakan Soylu'dan dikkat çeken açıklama!

Bakan Soylu'dan dikkat çeken açıklama!

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adana'da yaşanan terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Soylu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

 

Şu çok nettir; üç günlük Adana'daki enerji zirvesinden Adana'nın yarınlarına bakışından, ülkemizin yarınlara bakışından bizi ayıramazlar. Buradan Adanalılara özellikle geçmiş olsun, başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum. Özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve huzurumuzu kastetmeye çalışanlara, bunun için gayret gösterenlere, bunun için bilerek, bilmeyerek, isteyerek, istemeyerek destek olanlara bir çağrımız var; bu ülkenin huzurunu bozamazsınız, başaramazsınız. Hiç kimsenin endişesi olmasın, güvenlik kuvvetlerimiz, jandarmamız, korucumuz, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız yoğun bir gayret ortaya koymaktadırlar. 24 saat aralıksız bir mücadeleyi sürdürmektedirler. Terör ve şiddet bizi hedeflerimizden, Türkiye'nin dengelerinden ayıramayacaktır. Böyle bir fırsatı bulamayacaktır.

 

BU CÜMLEYİ BİLEREK SÖYLÜYORUM

 

Bugün huzur arayan tüm bölgelerde operasyonlarımız devam etmektedir. Adana'daki bu olayla ilgili de güvenlik kuvvetlerimiz düny ine başarılı bir operasyon gerçekleştirmişlerdir. Hem failin diğer geri kalan boyutunu, hem de bu olayın bütün ayrıntılarını kamuouyumuza çok yakın bir zaman dilimi içerisinde paylaşacaklar ve bu olayla ilgili olarak, bu olayla karşı karşıya kalınan sonuçlarla ilgili ayrıntıları paylaşacaklardır. İki insanımızı kaybettik, şehit oldular ve bu iki insanımızın kanınınyerde kalmayacağını bilmenizi isterim. Bu cümleyi bilerek söylüyorum. Burada milletimizin birliği, beraberliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, kararlılığının, birleştirici anlayışı aynı istikametle devam edecektir. 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'nin başına örülmek istenen çorabın farkındayız. Bir taraftan darbe sadece kendi adına o gün yapılmış, gerçekleştirilmiş ve geçiştirilmiş bir olay değildir.

 

HER BİRLİKTE MÜCADELEMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

 

15 Temmuz darbesinin kendine ait mütemmim cüzleri vardır. Bunlar PKK, DEAŞ'ın ortaya koyduğu birleşik terör hadisesidir. Bunların insanımızın ferasetini mağlup edebilme kabiliyeti yoktur. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde sayın Başbakanımızın basiretiyle hep birlikte mücadelimizi gerçekleştireceğiz. Vefat edenlere Cenab-ı Allah'Rtan rahmet diliyorum. Yakınlarına, ülkemize ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bu olay vesilesiyle yaralananlara acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki, bugünlerde ortaya koyduğumuz bu karanlık ve birleştirici tavır, Türkiye'yi 21. yüzyılın yıldızı haline getirecektir. Karanlığın en koyu olduğu nokta aslında aydınlığa en yakın olan noktadır. Bunlar beceremediler ama biz başaracağımızı ve becereceğimizi bütün dünyaya göstereceğiz. Sorumlu yayın anlayışı gösteren basın mensuplarına, valimize, güvenlik kuvvetlerimize, olayın ilk dakikasından itibaren olayı takip eden milletvekillerimize, belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.