1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan Yazıcı'dan şok dinleme raporu!
Bakan Yazıcı'dan şok dinleme raporu!

Bakan Yazıcı'dan şok dinleme raporu!

Bakan Hayati Yazıcı'dan şok rapor...

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Genelkurmay eski Başkanı Işık Koşaner'in internete düşen yasadışı ses kayıtlarıyla ilgili çok tartışılacak bir yoruma imza attı:

"Ama bu konuşma bir telefon muhaberesi değil. Bir mekanda yapılan değerlendirme. Telefon görüşmesiyle bunun arasında böyle bir fark var"

Memleketi Rize'de bulunan Bakan Yazıcı partisinin il binasında Koşaner'in internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili konuştu. Basında geniş yer bulan konuşmaları üç şekilde değerlendirdiklerini anlatan Yazıcı şunları söyledi:

''Birincisi kişilerin haberleşme özgürlüğünün gizliliği, bu önemli. Bu açıdan birtakım boşluklar olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerinde hassasiyetle durmamız gerekiyor. Ama bu konuşma bir telefon muhaberesi değil. Bir yerde, bir mekanda yapılan değerlendirme. Telefon görüşmesiyle bunun arasında böyle bir fark var.

İkincisi konuşmanın üslubu ve içeriği. Bunlar açısından çok önemli.

Üçüncü önemli bir sonucu ise 'bir musibet bin nasihatten hayırlıdır'. Konuşmanın içeriği açısından çok önemli kurumumuz olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin olaylarla ilgili değerlendirmesi, bakışı ve bir fotoğrafı ortaya konulmuş. Bunun da bizim geleceğimiz açısından, Türkiye'de ordu gibi önemli bir kurumun daha verimli çalışması açısından önemli sonuçlara yol açacağı kanısındayım"