1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. BAKIN ESTEBAN ONUR HAKKINDA NE DEDİ?
BAKIN ESTEBAN ONUR HAKKINDA NE DEDİ?

BAKIN ESTEBAN ONUR HAKKINDA NE DEDİ?

Trabzonspor'da resmi sözleşmeye imza atan yeni transfer Esteban Alvrado Onur Kıvrak hakkında konuştu

A+A-

 Trazonspor'un yeni kalecisi Esteban Alvarado, kendisini 2 yıllığına bordo mavili renklere bağlayan sözleşmesi imzaladı. Alvarado, Onur'la rekabete hazır olduğunu belirterek, "Daha önce oynadığım takımlarda nasıl yarışmacı kimliğimle bulunuyorsam burada da aynısını yapacağım" dedi.


Kendisini 2 yıllığına Trabzon'a bağlayan sözleşmeyi imzalayan Esteban Alvarado, "Çok mutlu ve memnunum. Trabzon gibi büyük bir takıma geldiğim ve burada oynama fırsatını bulacağım için sevinçliyim. Çok zor olmadı bu kararı almam. Trabzonspor'un çok büyük bir camia olduğunu, belki de Türkiye'nin en sadık taraftar grubuna sahip olduğunu okudum, gördüm. Trabzon'un beklentilerimi karşılayacak bir yer olduğunu düşünüyorum. Takıma katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım. Çok kaliteli bir kadro var. Ben de kendi bireysel performansımla takım yararına katkı vermek için buradayım. Rekabete hazır durumdayım. Elimizden gelen her şeyi yapıp hocanın tercihini beklemeye başlayacağım. Rekabete açık ve kararlı şekilde buraya geldiğimi söylemeliyim. Daha önce oynadığım takımlarda nasıl yarışmacı kimliğimle bulunuyorsam burada da aynısını yapacağım" dedi.

ONUR YORUMU: HERKES HATA YAPABİLİR

Esteban Alvarado, milli takımın da kalesini koruyan Onur'la rekabet ve Onur'un dün akşam yaptığı hatayla turun kaybedilmesiyle ilgili soruları yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı:

"Rekabete her zaman açığım ve bu rekabeti kabul ederek oynadım. Hep birinci kaleci olmaya çalıştım. Burada da değişmeyecektir. Çalışkan ve formayı almak için sonuna kadar mücadele eden bir yapıya sahibim. Türkiye liginde iyi kaleciler olduğunu biliyorum. Onur da büyük kaleci. Buraya büyük katkı sağlamış bir isim. Dünkü maça gelince; hepimiz insanız. Bu gerçeği unutmamamız lazım. Hatalar her zaman olacaktır. Ama bu hatalar neticesinde bütün olayı bir kişiye yıkmak, tamamen yanlıştır. Bunlar futbolda oluyor ve olmaya devam edecek. Hatalarla dolu bir oyun. Olayı Onur özelinde de daha fazla değerlendirmemek lazım. Takım oyunu bu. Genel hatlarıyla çok beğendiğim ve iyi bir kaleci. Birbirimizi daha yukarıya taşıyabileceğimiz ortamı yaratırsak, forma kimin hakkıysa alır diye düşünüyorum."
Trabzonspor, bonservisi elinde olan Esteban Alvarado'ya yıllık 550 bin euro garanti para ödeyecek.