1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Balistik rapor
Balistik rapor

Balistik rapor

Gündeme dair...

A+A-

BAHÇELİ: "HELİKOPTER KAZALARI SORU İŞARETLERİNE YOL AÇMIŞTIR"

 

Şırnak'ta yaşanan helikopter kazası sonrasın açıklamalarda bulunan Bahçeli "Sık sık meydana gelen ve evlatlarımızın şehadetine neden olan helikopter kazaları milletimizin kafasında soru işaretlerine yol açmış, kuşkuları artmıştır, kaza tüm yönleriyle araştırılmalıdır. “ifadelerini kullandı.

 

YORUMU:

 

Kafamızdaki hinlikleri çok şükür bir siyasi lider de gündeme getirdi.

Şimdi gelin Bahçeli’nin bu sözünün aşağıdaki olaylarla yorumlayalım…

 

Eşref Bitlis:

Kara Kuvvetleri Komutanı... O dönem ABD'nin gerçek yüzünü deşifre etmişti ve yine o dönem helikopteri Kuzey Irak'ta ABD tarafından taciz edilmişti. Çok önemli bir görüşmeye giderken Ankara'nın Yenimahalle semtinde içinde olduğu uçak 1993 yılında ( en kara yıl ) düşürüldü...

Kılıf: KAZA- uçakta BUZLANMA...

9 Türk Bilim adamı:

 

Isparta uçağının düşürülmesi... Toryum ve geleceğin Türkiye’si üzerinde çok çok önemli çalışmalar yapıyorlardı. Çok da yol kat etmişlerdi.

Kılıf: KAZA/ PİLOTAJ HATASI

 

Muhsin Yazıcıoğlu:

 

 GERÇEK BİR YİĞİT VE GERÇEK BİR VATANSEVER... Devletin gerçek sahiplerinden biri... Yanından hiç ayırmadığı ve çok çok önemli bilgi ve belgelerin olduğu çantası kazada kayboldu (! )

 Kendisi CIA-FETÖ-PKK üçgenini ve gizli bağlantıları en iyi bilen kişiydi. 

 

Kaza süsü verilmiş onca suikasttan kurtulmayı başaran Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası ise tam bir cinayetten ibaret…

Uçak radar kayıtlarının üç dakika silinmesi, kazadan sağ kurtulan İHA muhabirinin şarjı bitene kadar 112 ile görüşmesi en son cümlesinin ise kim bunlar yahu denilerek sonlanması…

 

Ne ilginçtir ki 45 dakika konuşan adamın otopsi raporunda çene kırıklıklarının olması… 

KILIF: OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI VE PİLOTAJ HATASI…

 Aydoğan Aydın Paşa ve Kurmay Ekibi:

 

 Son 30 yılda PKK’ya yapılan en büyük operasyon… Yaklaşık 350 bin mermi ve yüzlerce üst düzey silah… ( NATO ENVANTERİNDEN HEPSİ  )

 

Ve gerçek bir bordo bereli, gerçek bir komutan ve gerçek bir vatan evladı  Aydoğan Aydın paşa…

Kendisi ve kurmay ekibinin tamamı  Fetö mağduru… (Özelikle bayan Yarbay Songül Yakut )

 

Aydoğan Paşa geleceğin Genelkurmay başkanı olabilecek belki de en kuvvetli adaydı.

Olduğum yeri bombalayın diyecek kadar gözükara bir askerdi…

Uçurumun üstüne ön tekeri koyup helikopter indiren, sikorskiye parante attırdan pilotlarımız ne ilginç ki telleri göremediler… Hem de birkaç saat önce ya da binlerce kez indiği yerdeki telleri…

 

 

Bu vaka ikinci bir Eşref Bitlis vakasıdır… Bu vaka birkaç gün önce oraları su yolu eden ve şehit paşamızla omuz omuza olan vatan sevdalısı Süleyman Soylu’ya ve ondan da Erdoğan’a verilen net bir mesajdır. Soylu’ya PKK ile çok uğraştın çok yol aldın, PKK demek biz demek, akıllı ol, şimdilik sadece ikaz ediyoruz, İsteseydik seni de infaz ederdik denilmesidir.

KILIF: Pilotaj Hatası…

Ezcümle… Mercedes’i bile uzaydan kilitleyen, siber saldırılarla tüm hayatı felç eden, hackerlar eliyle uçağın bile kontrolüne uzaktan ele geçiren bir dehşet çağda  yazılımı sizde olmayan her türlü araç ( uçak, askeri araç vs… ) istedikleri her an canlı bir tabuttur.