1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Balistik rapor
Balistik rapor

Balistik rapor

Gündeme dair...

A+A-

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır, Doha yönetimiyle diplomatik ilişkileri kesti. Dört ülkeye saatler sonra Yemen, Libya ve Maldivler de katıldı.

Söz konusu ülkeler, Katar'la tüm kara, deniz ve hava sınırlarını kapattı. Katarlıların yedi ülkeye seyahat etmesi de yasaklandı. Mısır, Katar büyükelçisinden 48 saat içinde ülkeyi terk etmesini istedi.

 

YORUMU:

Bir su da iki balık kavga ediyorsa oradan 5 dk. önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir.” (Kızılderili Atasözü)…

Uzun Bacaklı Trump’dan ve balık hafızalı satılmış Müslüman (!) devlet adamlarından başlayalım Balistik Rapora…

 

Yaklaşık bir yıl önce iki yüz bin kişilik devasa bir orduyla Kuzeyin Gök Gürültüsü başlığı ile en büyük tatbikatı gerçekleştiren ve adına İslam Ordusu ( Türkiye- Katar- Suudi Arabistan’ın da içinde olduğu yaklaşık 40 İslam ülkesi )  denilen ve bizlere de İslam Birliği adına büyük umutlar veren birliktelik yukardaki haberden anlaşılacağı gibi darmadağın oldu hatta ve hatta İslam devletleri Trump’ın gazıyla savaşacak duruma geldi…

 

Amerika hakikaten Şeytan…

Obama döneminde  İran’ı gaza verip İran’a Şii hilalini çizdirip( Suriye ve Irak’ta yaptıkları ortada Acemlerin )  Yemen üzerinden Suudlar’ı tİran ehdit ederken, İran ile devasa antlaşmalar yapılırken,

Trump ile adeta 180 derece ters bir politika izleyip bu sefer de İran’a düşman;  Suudlara dost olup” iki düşmanını aynı anda savaşın eşiğine getirebiliyor ABD…

ABD’nin Devlet politikası hiç değişmez… Birbirine zıt iki adam da gelse değişmez… Politika:

 iti, ite boğdurmak esaslı olduğu için, önemli olan hangi iti, konjonktüre göre sahaya iteceğidir.

Şöyle izah edeyim…

İşid’i Obama kurdu, Türkiye’de darbeyi CIA planladı diyen de  bütün Müslümanları söylem ve eylemleriyle kendine düşman ilan eden de Trump…

6 Müslüman ülkenin ABD’ye girişine dahi izin vermeyen Trump ne komedidir ki ilk yurt dışı ziyaretini Suudi Arabistan’a yaptı.

Dehşet bir akıl diyeceğim bu Siyonist akla… Ama  adına Müslüman denilen satılmış Devlet adamları olmasa…

 

21-22 Mayıs’ta 40 İslam ülkesinin temsilcilerini Suudi Arabistan’dayken ayağına çağıran Trump, deyim yerinde ise Mısır’daki Mursi’ye bakın halinizi görün, ben olmasam İran sizi ham yapacak ya dediklerimi yapmazsanız ben yapacağım nevinden posta koyup  Suudlar ile 350 milyar dolarlık antlaşmayı da imzalayıp Siyonist İsrail’e geçti…

( Hatırlayın Obama yönetimi 11Eylül saldırılarının arkasında Suudi Arabistan var deyip Suudların 750 milyarına el koymuştu altı yedi  ay önce )

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Toplantıda sesini az da olsa yükselten Katar’a fatura kesildi.

( Katar, İran’ın düşman ilan edilmesinin kendisine hem ticari hem de diğer yönleriyle zarar vereceğini düşündüğünden bu toplantıda biraz çekimser kalmıştı, biraz da homurdanmıştı.)

Kılıf hemen hazırlandı.

Neymiş efendim, KATAR teröre destek veriyormuş, Yemen’deki terör örgütü Husileri destekliyormuş…

Çok açık söyleyeyim ki Katar’a karşı yapılan bu tehdit kızım sana söylüyorum gelinim sen işit türündendir.

Çünkü Katar demek bir nevi Türkiye demektir. … Katar ile yıllık 15 milyar dolar ticaret hacmine ulaşmamız bir yana çok daha can alıcı nokta ise orada bir askeri üssümüzün oluşudur.

 Rusya ile yaşadığımız uçak krizinde gündeme gelen doğalgaz sorununa karşılık, biz size gaz verebiliriz diyen de Katar olmuştu.

Erdoğan Trabzon’daki stadyum açılışına kardeşim dediği Katar Emiri ile birlikte gelmişti ve o emirin fotoğrafları günlerce sokaklarda asılı kalmıştı. Ayrıca evladı fatihan dediğimiz topraklara Osmanlı’dan sonra ilk defa dönme şansını yakalamıştık.

 

Dikkat edin, 15 Temmuz darbesini yapan ABD, Halefi - Vahabi Suudlar’a “ Çok güvendiğiniz Erdoğan’ı bile istesem götürürüm” mesajını verdikten sonra İslam Birliği çatırdamaya başladı.

( CIA eliyle, 1975 yılında kendi sarayında kendi yeğeni tarafından öldürülen Suud kralı Faysal gerçeği Suud Krallarının her gece gördüğü bir kabustur. )

Emin olun ki… Katar burada sadece bir şamar oğlanı.

Katar üstünden hem Türkiye’ye hem de İran’a ayar veren Amerika yine kendi kapısında havlayacak sözüm ona Müslüman devlet adamlarını buldu.

Her yere demokrasi getiren ABD nedense tüm İslam coğrafyasında tek adam istiyor…

Nedeni bu işte…

Hötledin mi 350 milyar doları koparıp alıyorsun, heyledin mi istediğin yere salıveriyorsun.

Baktı ki olmuyor diğerini terörist ilan ederek bir birine düşürtüyorsun.

 

( 1980’lerde Rusya’ya karşı Talibanı yaratan ve destekleyen ABD, Rusya dağıldıktan sonra Taliban’dan devşirttiği El Kaide’i bahane ederek hem Afganistan’a hem de ikinci kez Irak ‘a çöreklenip milyonlarca Müslüman kanı akıtmıştı. 1991’deki Körfez savaşında da Saddam’a yürü koçum arkandayım, gir Kuveyt’e deyip peşinden bunu bahane edip Irak’a savaş açmıştı. )

ABD 15 Temmuz ile başaramayınca şimdi B planını devreye sokuyor.

Suriye ve Irak’ı PYD üzerinden birleştirmeye çalışan ABD, Türkiye’yi güneyden çevirip Müslüman dünya ile bağını koparmaya çalışıyor.Bir sonraki adımda ise yeni bir 15 Temmuz tertipliyor.

 ( Doğu’dan Rusya ile yıllar önce DAĞLIK Karabağ ile Ermenistan’a Azerbaycan’ı işgal ettirdi ve bizim Türk Dünyası ile bağlarımızı kopardı. )

Katar’a ve Somali’ye üs kuran bir Türkiye potansiyel olduğu için ve Büyük İsrail’in önündeki en büyük engel olduğu için şimdiden budanmak istiyor.

Düşünsenize 40 Müslüman ülke İslam ordusu şemsiye altında birleşip Türkiye’nin öncülüğünde hareket ederse, Türkiye Katar’a Somali’ye askeri üs kurup oradan da kültürel hinterlanttı olan Afrika’ya açılırsa İsrail’in durumu ne olur…

İki asırlık uykudan sonra tekrar tarih sahnesine çıkmaya çalışan Türkiye doğmadan öldürülmeye, Eski Türkiye olmaya hatta bölünmeye zorlanıyor.

 Gezi ile fitili ateşlenen bu süreç 15 Temmuz ile zirve yapsa da yine rahat durmayacaklar emin olun. Şimdiden Fetöcülerin ikinci kalkışmasının konuşulması bile, olası Suriye’ye müdahalenin psikolojik harp ayağı…

Ezcümle… Ne Katar ya da ne katar… ya da bekamız için gerekirse ölümüne kadar…