1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bana saldıranı da bulun!
Bana saldıranı da bulun!

Bana saldıranı da bulun!

Bana saldıranı da bulun!

A+A-

İstanbul'da Ayşegül Terzi'nin bir otobüste tekmeli saldırıya uğramasının hemen ardından İzmir'de yine bir genç kadın saldırıya uğrayıp büyük şiddet görmüştü.

 

ŞİDDET MAĞDURU OLDU

 

Ege Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olan Neriman G. İzmir'de bir sokakta kendisine arkadaşlık teklif eden bir adamı reddediği için önce sözlü sonra ise fiziksel saldırıya uğramıştı. Yüzünde büyük darp izleri olan ve psikolojik olarakta yıkılan genç kadın bu konuda yardım istedi.

 

"BANA SALDIRAN BULUNSUN"

 

Neriman G. olay için "İzmir gibi bir şehirde, bir maganda, sırf arkadaşlık teklifini kabul etmediğim için beni sokak ortasında dövüyor. Nasıl bulunmaz anlamıyorum. İstanbul’da otobüste şortlu hemşireye tekme atan saldırgan nasıl bulunduysa, bu maganda da bulunsun. Bana zarar veren, başka kadınlara ve gençlere de zarar verebilir. Saldırganın kimliği de belirlenemedi. O anları unutamıyorum. Korkudan günlerdir sokağa çıkamıyorum. Kapı çaldığında ölüm korkusu yaşıyorum. Saldırganın kimliği belirlense koruma isteyeceğim. Emniyet güçlerinden saldırganların bulunmasını istiyorum. Kadınlar şiddete alışmamalı ve alıştırılmamalı. Eğer şiddete alışırsak, ölürüz" dedi.