1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Barajda balık tutmak isterken boğuldu!
Barajda balık tutmak isterken boğuldu!

Barajda balık tutmak isterken boğuldu!

Gaziantep'in İslâhiye ilçesinde bulunan Tahtaköprü Barajı'nda balık tutmak isteyen bir kişi suda boğuldu. Şahsın cesedine 15 saat sonra ulaşılabildi.

A+A-

Çıplakada mevkiinde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Hatay’ın Kırıkhan ilçesi nüfusuna kayıtlı Turgay Karataş (44) isimli balıkçı, taşa takılan olta ipini kurtarmak için girdiği suda boğularak hayatını kaybetti. Karataş'ın cesedine akşam ulaşılamadı. Karataş'ın cesedi, Gaziantep'ten gelen arama kurtarma ekibi tarafından sabah saatlerinde sudan çıkartıldı.

 

Baraja 45 kilometre uzaklıktaki Kırıkhan ilçesinde ikamet eden Turgay Karataş, dün öğle saatlerinde arkadaşları ile balık avlamak için İslâhiye ilçesinde bulunan Tahtaköprü Barajı'na geldi. Yaklaşık 1 saat süren balık avı sonunda 35 metre uzaklığa attığı olta ipini çekmeye çalışan Karataş, taşa takılan ipi kurtarmak üzerindeki elbiseleri çıkarmadan suya girdi. Kıyıdan yaklaşık 35 metre uzağa attığı oltanın ipini kurtardıktan sonra yüzerek kıyıya çıkmaya çalışan Karataş, kıyıya 20 metre kala suya gömülürken arkadaşlarından yardım istedi. Karataş'ın suya battığını gören arkadaşları yaptıkları aramalara rağmen kendisine ulaşamayınca durumu İslâhiye Jandarma Komutanlığı'na haber verdi.

 

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri Gaziantep AKUT'tan yardım istedi Akşam saatlerinde havanın fırtınalı olmasından dolayı İslâhiye’de sabahı bekleyen ekipler, sabah saat saatlerinde 5 metre derinlikte Karataş'ın cesedine ulaştı. Karataş'ın cesedi daha sonra İslâhiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ceset, burada yapılan otopsinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

 

Evli ve 3 kız çocuk sahibi olan Karataş'ın bir otobüs firmasında çalıştığı ve zaman zaman balık tutmak için baraja gittiği öğrenildi.

 

Bu arada Turgay Karataş'ın boğulduğu baraj gölünde güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri balık avlayan yaklaşık 20 kişilik grubu suya girmemeleri konusunda uyardı. AKUT görevlileri de derinliği zaman zaman 50 metreyi bulan Tahtaköprü Baraj Gölü'nde kesinlikle suya girilmemesi konusunda balıkçıları uyardı. Barajda zemininin, balıkçıların suya attıkları ağlar ve keskin kayalıkla dolu olduğunu belirten AKUT görevlileri, zemindeki bataklığın sudaki cismi tabana çektiğini belirtti.

 

Öte yandan yaklaşık 2 yıl önce barajda boğulan balıkçı Ercan Demircan'ın cesedi aramalara rağmen bulunamamış, ceset 15 gün sonra kendiliğinden su yüzeyine çıkmıştı.