1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bartın Valisi Başbakan Erdoğan’ı kızdırdı
Bartın Valisi Başbakan Erdoğan’ı kızdırdı

Bartın Valisi Başbakan Erdoğan’ı kızdırdı

Geçtiğimiz günlerde Bartın Valisi Bülent Savur’un Saadet Partisini ziyareti sırasında yaşanan diyalog Başbakan Erdoğan’ı kızdırdı. Ziyaret sırasından Bartın Valisi’ni il başkan yardımcısı karşılamış Vali Bey’de bu duruma tepki göstermişti.

A+A-

 Vali Savur'un tepkisi Başbakan Erdoğan'ı kızdırdı

Bartın Valisi'nin Saadet Partililere tepkisi Başbakan Erdoğan'a soruldu.

Fırçayı bastı: Bilseydim buraya girmezdim! Bartın Valisi Bülent Savur , ziyaret için gittiği Saadet Partisi'nde kendisini il başkan yardımcısının karşılaması üzerine, "Ben cumhurbaşkanının temsilcisiyim, beni yardımcı karşılayamaz" diyerek tepki göstermişti. Bartın Valisi'nin o görüntüleri Başbakan Erdoğan'ı rahatsız etti. Erdoğan "doğru bulmuyorum, gereken yapılacak" şeklinde konuştu.

Vali Savur geçtiğimiz günlerde siyasi parti temsilcilerine iadeyi ziyarette bulunmuş, Saadet Partisi'ni ziyaretinde ise ilginç bir hadise yaşanmıştı. Kendisini il başkan yardımcısının karşıladığını fark eden Savur oldukça sinirlenmiş ve "Beni aşağıda il başkan yardımcısı mı karşıladı? Burada bir yanlış var. Ben buraya yardımcımı göndermedim. Bunları öğrenin. Kaldı ki, yardımcımı da başkan karşılar. Ben dedim ki, herhalde il başkanlığını beyefendi aldı, beni o karşılıyor. Bunları öğrenin yanlış yapıyorsunuz. Eğer beni il başkan yardımcısının karşıladığını bilseydim buraya girmezdim. Ben cumhurbaşkanının temsilcisiyim bu memlekette. Beni il başkan yardımcısı karşılayamaz. Arkadaşlar siz siyaset adamısınız. Maksatlı yapmadığınızı biliyorum. Protokolü öğrenin" şeklinde tepki göstermişti.