1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Başarı için kanım kaynıyor
Başarı için kanım kaynıyor

Başarı için kanım kaynıyor

Trabzonspor’un flaş transferi Oscar Cardozo çok özel açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

A+A-

Futbolunun en verimli çağında olduğunu söyleyen Cardozo, “Türkiye’ye tarih yazmak için geliyorum dediğimde ciddiydim. Neler yapabileceğimi herkes görecek. Trabzonspor taraftarları beni izlemeye devam etsin” diye konuştu.

Köyünde Osmanlı Türklerinin bulunduğunu belirten Paraguaylı yıldız futbolcu, “Benim atalarımla Türkler arasında müthiş bir dostluk, bağı vardı. Hala var. Ben de kendimi bir Osmanlı gibi hissediyorum” şeklinde konuştu.

KEYFİNİ ÇIKARALIM

Trabzonspor, Benfica’dan kadrosuna dahil ettiği Oscar Cardozo Karadeniz’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öncelikle Bordo-Mavili kulübe transferinde önemli rol oynayan başta başkan İbrahim Hacıosmanoğlu olmak üzere ekibine teşekkür ederek sözlerine başlayan yıldız golcü, “Geç bir buluşma oldu ama. Burada olmak güzel” dedi. Geçen sezon Trabzonspor’un kendisiyle ilgilendiğini dile getiren Cardozo, “Bazı nedenler buluşmamızı engelledi ama şimdi buradayım ve bunun keyfini hep birlikte çıkaralım” diye konuştu.

UNUTULMAZ BİR İZ

Bordo-Mavili taraftarlarla havaalanında buluşma anını hayatı boyunca unutmayacağını vurgulayan yıldız futbolcu, “Açık söylemek gerekirse Trabzonspor taraftarlarının ateşli olduğunu biliyordum ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Karşılama töreni bende unutulmayacak bir iz bıraktı. Bu taraftara layık olmak için çok çalışmam gerektiği gerçeğini de gözler önüne serdi” dedi.

İZLEYİN GÖRÜN

Futbolunun en verimli çağında olduğunu söyleyen Oscar Cardozo, “31 yaşındayım ve başarı için kanım kaynıyor. Kendimi de çok iyi hissediyorum. Türkiye’ye, tarih yazmak için geliyorum dediğimde çok ciddiydim. Türkiye ligini yakından tanıyorum. Neler yapabileceğimin de farkındayım. Trabzonspor’un başarısına katkı sağlamak, atacağım gollerle taraftarlarımızı coşturmak en büyük hedefim. Tabii ki bunun yanında kupalar kazanıp unutulmayacak oyunculardan olmak istiyorum. Beni izlemeye devam etsinler” şeklinde konuştu.

Ben de bir Osmanlıyım

Türklere değer verdiğini, çok samimi ve sıcak bulduğunu belirten Oscar Cardozo, “Köyümde hala Osmanlı Türkleri bulunuyor. Benim atalarımla Türkler arasında müthiş bir dostluk bağı vardı. Hala daha bu güçlü bağ devam ediyor. Ben kendimi Osmanlı gibi hissediyorum. Dolayısıyla Trabzonspor’un teklifini kabul etmemek beni yaralardı. Ben onlarda kendimi görüyorum. Sıcak ve samimi bir yaklaşım içerisinde birbirimizi anlayabiliyoruz. Bu ahenk aynı şekilde devam edecektir” dedi.