1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan bedelli askerlik açıklaması ne?
Başbakan bedelli askerlik açıklaması ne?

Başbakan bedelli askerlik açıklaması ne?

"Netice alacağımızı umuyorum."

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili olarak, "Yeni bir çalışma değil eski bir çalışma ama süreç itibarıyla ’şu gün olacak’ diye bir şey yok. Bizim de tabii gönlümüzde yer alan bir an önce neticelendirip, tüm çerçevesini, içeriğini açıklamak suretiyle bu adımı atmaktır. dedi.


Tahmini çerçevesi ne olacak, içeriği ne olacak bunun üzerindeki çalışmalarımızı Milli Savunma Bakanlığı vasıtasıyla yapmak suretiyle belli bir noktaya getirdikten sonra zaten açıklarız. Ama şu anda ’içeriğinde şu var, tarih şudur’ dememiz yanlış olur.


Netice alacağımızı umuyorum" dedi.


Başbakan Erdoğan, Almanya’ya hareketinden önce ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


CHP'nin gensorularından bıktık


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin kendisi hakkında TBMM’ye verdiği gensoru önergesiyle ilgili "Biz artık bu CHP’nin gensorularından bıktık.


Gensoru çok sulandı. Çok sulandığı için de cevaplandırmaya dahi değer vermiyorum. Ama Alman Vakıflarının CHP Genel Başkanlığına veya CHP Genel Başkanı’na kalmış olması da manidardır. Alman Vakıfları, CHP Genel Başkanı gibi bir avukat kendilerine bulmuş durumdalar. Bunu iyi düşünmeleri lazım, başarılı bir avukat değildir" dedi.