1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Binali Yıldırım'dan flaş açıklamalar!
Başbakan Binali Yıldırım'dan flaş açıklamalar!

Başbakan Binali Yıldırım'dan flaş açıklamalar!

İşte detaylar...

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracak devrim gibi düzenlemelerin müjdesini verdi. Muhtarlara evlendirme yetkisi geliyor. Ölüm ve evlilik işlemleri için nüfus müdürlüğüne gitmeye gerek kalmayacak. İşte o düzenlemeler...

 

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında günlük hayatı kolaylaştıracak devrim gibi düzenlemelerin müjdesini verdi.

 

Düzenlemeye göre evlenme ve ölüm gibi durumlarda nüfus müdürülüğüne gitmek gerekmeyecek. Muhtarlara nikah kıyma yetkisi veriliyor. Mahkeme kararına gerek duymadan bazı yenilikler yapılabilecek. Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları;

 

MAHKEME KARARI OLMADAN İSİM SOYİSİM DEĞİŞTİRİLEBİLECEK

 

İçişleri'nde vatandaşlık hizmetinde devrim gibi düzenlemeler geliyor.

 

-Düzenleme ile evlenme, ölüm gibi olaylarda artık nüfus müdürlüğüne gidilmesi gerekmeyecek.

 

-Vatandaş bundan böyle mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını soyadlarını değiştirebilecekler. Adınız, soyadınızı beğenmiyorsanız değiştirebileceksiniz.

 

-Pasaport ve evlilik işleri Emniyet'ten alınıp Nüfus İdaresi'ne verilecek.

 

-Köy muhtarlarına il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek.

 

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAM MÜJDELER

 

Esnafa kredi müjdesi!

Esnaf ve sanatkalarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'mızın yaptığı titiz çalışma sonrası esnafımızı 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Yani esnafımız borcun ana parasını ödeyecek ve bu ana parada yeniden taksitlendirilecek.

 

Çiftçilere bayram müjdesi

 

Bildiğiniz gibi Türkiye önemli bir tarım ülkesi. Tarımsal gelişmede çiftçilerimiz için yeni açılımlar getiriyoruz. Türkiye'de tarımın stratejik bir sektör olduğunu paylaşmak istiyorum. Tarım potansiyelimizi açığa çıkarmak ana hedeflerimizden birisi olacaktır. Ülke genelinde hasat devam ediyor. 1.5 ay içerisinde 2,5 ton buğday alımını ofis gerçekleştirdi. Çiftçilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ürünlerini satmak isterlerse sattıkları ürünlerin parasının tamamını bayramdan önce alacak.