1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan çözüm süreci müjdelerini açıklayacak
Başbakan çözüm süreci müjdelerini açıklayacak

Başbakan çözüm süreci müjdelerini açıklayacak

Başbakan Erdoğan’ın Cuma günü gerçekleştireceği havalimanı açılışları sırasında Güneydoğu'da çözüm süreci konusunda çok önemli gelişmeleri müjdeleyeceği öğrenildi. Cuma günü Bingöl havaalanını Temmuz ayında da Şırnak ve Yüksekova havalimanlarının açılışla

A+A-

 Sabah'tan Mehmet Ali Berber'in haberine göre Başbakan Tayyip Erdoğan ramazanda Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya çıkarma yapacak. Erdoğan öncelikle cuma günü Bingöl'de yapımı tamamlanan havaalanının açılışını yapacak. Bingöl'de iftar da yapacak olan Erdoğan yine ramazan ayı içinde Şırnak ve Hakkari Havaalanlarının açılışı için bölgeye gidecek.

İKİ YENİ HAVAALANI

Erdoğan'ın Şırnak Havaalanı'nı 26 Temmuz'da, Hakkari Yüksekova Havaalanı'nı da yine temmuz içinde açmayı planladığı öğrenildi.

Erdoğan'ın bölgeye yapacağı bu ziyaretler Çözüm Süreci açısından da büyük önem taşıyor. Süreç başladığından bugüne en fazla havanın değiştiği yer olan Doğu ve Güneydoğu'da, havaalanlarının açılması ile Türkiye'nin geri kalan bölgeleri ile iletişimin büyük oranda artması bekleniyor.

Gerek Batıdan bu bölgelere gidiş gelişlerin kolaylaşması ve turizmin artması, gerekse yatırımın artması açısından bölgeye yapılan üç havaalanı büyük önem taşıyor. Sürece doping etkisi yapacak havaalanları için bölgeye giden Erdoğan'ın da buralarda yapacağı konuşmalarda sürecin sonuna kadar sürdürüleceği ve geri adım atılmayacağı mesajı vereceği öğrenildi.

ÇÖZÜM SÜRECİ MÜJDESİ VERECEK

Başbakan Erdoğan bu ziyaretlerde "Çözüm Sürecine" bölgenin ilgisini ve süreçten beklentisini yakından görecek. Erdoğan'ın bölgede demokratikleşme paketlerinden bazı müjdeleri verebileceği öğrenildi.