1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan Açıkladı!
Başbakan Erdoğan Açıkladı!

Başbakan Erdoğan Açıkladı!

Türk Jeti Düşürüldü mü?

A+A-

Brezilya'dan dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapıyor...

Erdoğan, Meksika ve Brezilya zirvelerinden notlar aktardı. Bu süreçte tek rahatlaran süreç Yunanistan seçimi. Yunanistan'da hükümetin kurulmuş olması Avrupa'yı rahatlattı. Meksika'daki liderlerle görüşmemizin temelinde Suriye vardı.

Yurtdışındayen 8 şehit haberi aldık, ailelerimizn başı sağolsun. Terörle olan mücadelemiz aynı kararlılıkla devam edecek. Terör örgütü silah bırakmadığı sürece, bizim güvenlik güçlerimizin operasyonları durdurması söz konusu olamaz. Silahlar bırakıldığı zaman operasyonlar durur. Güvenlik güçlerimiz sorun olmadığı zaman neden silah kullansın. Bu keyfi bir olay değildir. Bu huzurun sağlanması için uygulanan bir durumdur.

 

Şu anada Genelkurmay zaten gerekli açıklamayı yaptı. Uçağımızın kaybı, düştüğü noktasında, 'düşürüldü' diyemiyorum çünkü kesin bilgiler elde olmadıktan sonra bunu söylemek mümkün değil. Pilotlarımızla ilgili bir haber yok. Şu anda 4 tane hücum botumuz arama tarama çalışmalarını yürütüyor. Suriye ile müşterek aramayı sürdürüyoruz. Detay bilgileri yapacağımız toplantıdan sonra yapacağız. Uçak neden oradaydı bilmiyoruz. Toplatıdan sonra bu detayları açıklayacağız.

 

Suriye'nin özür dilediğine dair kesin bir bilgi yok.Yapacağımız toplantıdan sonra kesin bir bilgi açıklayacağız.

 

Dağlıca saldırısına ilişkin; Yapanın yanına kar kalmayacak. Kandil'^dekiler başka yerlere gidebilirler. Ya silahı bırakacaklar, ya bırakacaklar. Bizim temennimiz bu işin bitirilmesidir.

 

Her yerden bir şehit geliyor. Analarımız, bacılarımız ağlatılıyor. Yeri geliyor, Kürt kardeşimiz de şehit düşüyor. Bu hedef sadece bu milleti huzursuz etmektir .