1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan Cameron'la gelişmeleri değerlendirdi
Başbakan Erdoğan Cameron'la gelişmeleri değerlendirdi

Başbakan Erdoğan Cameron'la gelişmeleri değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün akşam saatlerinde İngiltere Başbakanı David Cameron ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Mısır, Suriye başta olmak üzere bölgedeki gelişmeleri değerlendirdikleri öğrenildi.

A+A-

 Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan’ın Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde bulunduğu sırada gerçekleşen telefon görüşmesinde, Suriye ve Mısır başta olmak üzere bölgede yaşanan son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Suriye konusunda uluslararası toplumun ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin daha somut adımlar atması gerektiğine dikkati çeken Başbakan Erdoğan’ın, Mısır’da ise ülkedeki tüm kesimlerin katılımıyla ivedilikle demokrasiye dönülmesinin önemli olduğuna değindiği öğrenildi. Erdoğan’ın Mısır’ın demokrasiye dönüşünün sağlanması açısından Muhammed Mürsi’nin ve tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması gerektiğini de vurguladığı belirtildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Suriye ve Mısır’da yaşanan sorunlarla ilgili olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault ile de birer telefon görüşmesi yapmıştı.