1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun sözlerini değerlendirdi
Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun sözlerini değerlendirdi

Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun sözlerini değerlendirdi

Başbakan Erdoğan Amerika gezisi sırasında gazetecilerle gerçekleştirdiği basın toplantısı sırasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik sözlerinin hesabını yargıda vereceğini ifade etti.

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, konuyu avukatlarına havale ettiğini söyledi

Başbakan Erdoğan, Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir soru üzerine Kılıçdaroğlu’nun Brüksel’de kendisiyle ilgili yaptığı Esad benzetmesine değindi: “Şu anda ABD’de ülkemin menfaatleriyle alakalı mücadele içerisindeyim. Fakat ana muhalefet partisi lideri de Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ile ilgili akla hayale gelmeyecek hakaretleri yapacak bir anlayışın içerisinde. Ben zaten konuyu avukatlarıma havale ettim.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na hiç kimsenin ‘katil’ deme cüretini göstermesine müsaade etmeyiz. Ne Uludere’de ne Hatay’da cereyan etmiş bu olaylarla ilgili ‘katil’ demesine asla müsaade edemeyiz. Bir hukuk devletinde bunu temizleyecek bir yer vardır o da yargıdır. Yargıda hesabını muhakkak verecektir kendisi. Biz de orada hesabını soracağız.”

Rusya’ya gideceğim...

Erdoğan, Suriye’de yaşanan krizle ilgili soruya da şu yanıtı verdi: “Dün Obama ile Cenevre sürecinin ilerletilmesi konusunu görüştük. Suriye’de yaşanan kriz nedeniyle Rusya’nın da aralarında olduğu bölge ülkelerini ziyaret edeceğim. Bizim politikamız Esad’a zaman kazandırma değil, buradaki ölümlerin azalmasıdır. Suriye’de halkın iradesinin tecelli etmesini sağlamaktır. Benim de ABD dönüşü planlamam başta Rusya olmak üzere bölge ülkelerini ziyarettir. Buraları ziyaret ederek bölgede oluşan havayı kendileriyle değerlendireceğiz. Yoğun bir trafik burada sürdüreceğiz.”