1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan konuştu!
Başbakan Erdoğan konuştu!

Başbakan Erdoğan konuştu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuştu...

A+A-

Bugün tüm İslam coğrafyasında karşı karşıya kaldığımız birçok sorunun temelinde, istişarenin terk edilmesi, ihmal edilmesi yatmaktadır. Bütün ön yargılardan, bütün kişisel hesaplardan arınmış olarak, temiz bir kalple ve samimiyetle yapılacak istişarenin, ülkelerimizin, halklarımızın, bütün coğrafyamızın meselelerine kalıcı çözümler üreteceğine yürekten inanıyorum.

Batı'da, kimi art niyetli çevreler tarafından, Müslümanlara yönelik olarak bir karalama kampanyasının yürütüldüğünü hepimiz biliyoruz. Birileri, marjinal örneklerden çıkarak, terörle, çatışmayla, hoşgörüsüzlükle, yoksullukla İslam'ı ve Müslümanları eşdeğer göstermeye çalışıyor.

Bir dinin, bir toplumun mensubunun yaptığı yanlış, asla ve asla tüm topluma ve o dine mal edilemez.

Nasıl ki bir Yahudi'nin hatası, bir Hıristiyan'ın, Budist'in yanlışı, bu kişilerin ait olduğu dini gölgeleyemezse, bir Müslüman'ın hatasının faturası da bütün Müslümanlar'a kesilemez. Yani ırkçılık ve antisemitizm kadar İslamofobia da kınanması, lanetlenmesi gereken bir suçtur.

Bugün tüm dünyada ortaya çıkan, Müslümanlara yönelik olumsuz algı, altını çizerek ifade ediyorum, İslam'ın değil, İslam'ı yanlış yorumlayan ve yaşamayan kişilerin oluşturduğu bir algıdır.

Biz farklı kültür ve medeniyetlerin hoşgörü ve karşılıklı saygı içerisinde birlikte var olabileceğine inanıyoruz.

2012 yılında temsilcilik sayısını inşallah 34'e çıkarmayı öngörüyoruz. Misyonerlik

Afrika'da misyonerliğin hız kazandığını görüyoruz. Müminin mümine bağlılığı birbirine bağlı kentlenmiş duvar gibidir.