1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan: Kötüleri aramızdan ayıkladık
Başbakan Erdoğan: Kötüleri aramızdan ayıkladık

Başbakan Erdoğan: Kötüleri aramızdan ayıkladık

3 bakanın istifasının ardından il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, “Bizim için sicili siyah olanlar bize örnek teşkil edemez. Sicilimizin bembeyaz kalabilmesi adına kötüleri aramızdan ayıkladık” dedi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3 bakanın istifasından sonra AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında gündeme dair açıklamalar yaptı. İstanbul’da yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başta olmak üzere çarpıcı açıklamalar yapan Erdoğan “11 yıl içinde hakkımızda ithamlar oldu, iftiralar, çamur atma girişimleri oldu. Sicilimizin bembeyaz kalması adına kötüleri aramızdan ayıkladık” dedi.

‘GEREĞİNİ YAPARIZ’

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun bir komplo olduğunu savunan Erdoğan “Yolsuzluk kılıfına gizlemiş bir saldırı ile karşı karşıyayız” dedi. “Bizi bu günlere dik duruşumuz ulaştırdı” ifadesini kullanan Erdoğan, “Biz cesur olduğumuz için, Türkiye’ye aşkla bağlı olduğumuz için, eser ürettiğimiz için bugünlere geldik. Bize okul yıllarımızda hocalarımız şu öğüdü verirlerdi: ‘Sizin hayat şeridiniz bembeyaz. Tek bir kusurunuz olursa, o şerit üzerinde o yanlış leke olarak dikkat çeker’ derlerdi. Hayat şeridi simsiyah olanların üzerindeki lekeler ise dikkat çekmez derlerdi” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler AK Parti’nin ak kadroları olarak bembeyaz olarak yürüyoruz. En küçük bir siyahlık bizim sicilimizde dikkat çeker. Çektiğinde de biz gereği neyse onu yaparız. Bizim başkalarını örnek almamıza gerek yok. İyiler bize örnek olabilir ama bizim için sicili siyah olanlar bize örnek teşkil edemez. Biz kendi sicilimize bakarız ve en küçük bir leke olmaması için azami dikkat ederiz. 11 yıl içinde ithamlar, iftiralar, çamur atma girişimleri oldu. Biz kötüleri aramızdan ayıkladık. Hakkında iddia olanların aklanıp gelmesini sabırla bekledik. Bizim hassasiyetimiz sırf çamur atıldı diye de kimse kusura bakmasın o tür operasyonlara da aramızda girmeyiz. Çünkü biz bir şeyi, müdellel hale gelmediği sürece kabul etmemiz de mümkün değildir. Bir gerçeğin üzerinde durmam lazım. Hukuk hakkın, adaletin, tecelli etmesi, iyinin kötüden ayrılması için vardır. Siyasi partiler, başkanlar hakimlerin yerine geçemez. Medya, gazeteler, televizyonlar, yazarlar, hakimin, savcının yerine geçemez.”

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ