1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan: Kuru milliyetçilik yapmıyoruz
Başbakan Erdoğan: Kuru milliyetçilik yapmıyoruz

Başbakan Erdoğan: Kuru milliyetçilik yapmıyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin hizmet yarışında olduğunu belirterek, muhalefete yüklendi.

A+A-

Erdoğan, “Biz hizmet yarışındayız, birileri de laf yarışında. Başkaları gibi hamaset üretmiyoruz. Eser üretiyoruz. Kuru milliyetçilik yapmıyoruz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yapımı tamamlanan 113 tesisinin açılışı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3 milyar 250 milyon liraya mal olan 113 dev tesisi hizmete aldıklarını, 11 yılda 268 baraj yaptıklarını vurguladı.

İŞ ÜRETİYORUZ

Erdoğan, “Biz, gecemizi gündüzümüze katarak eser üretmeye, eser inşa etmeye kendimizi adadık ve bu yolda devam ediyoruz. Başkaları gibi kuru bir milliyetçilik, kuru bir cumhuriyetçilik yapmıyoruz. Hamaset değil, iş üretiyoruz, hizmet üretiyoruz, eser üretiyoruz.”

Türkiye’nin ilk sualtı tünelini yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Rüyayı gerçekleştirdik” dedi. Aydın’daki Çine Adnan Menderes Barajı’nın 2010’da faaliyete geçtiğini ifade etti.

ANILARA SAHİP ÇIKTIK

Erdoğan, “Hepsi bu projeyle uğraştı. Menderes de uğraştı. Ancak gerçekleştirmedi. Adnan Menderes barajını tamamlamak bize düştü. Rahmetli Menderes’in anısına sahip çıktık” şeklinde konuştu.

Dört dörtlük büyüme

Yaptıkları yatırımları anlatan Erdoğan, Türkiye’nin 2071 yılına kadar ki içme suyu ihtiyacını planladıklarını kaydetti.

TARIMDA İLK 7’YE YÜKSELDİK

20 milyon dekar araziyi suya kavuşturduklarını, sulanabilir arazilerin 60 milyon dekara çıktığını ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin sulama projeleri sayesinde tarımda ilk 7’ye yükseldiğini vurguladı. Büyüme rakamlarının dün açıklandığını anlatan Erdoğan, “Türkiye dört dörtlük bir büyüme hızı yakaladı. Türkiye’yi bugün bulunduğu konumun çok üzerine taşıyoruz. Taşımaya da devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Batıkent-Sincan metro hattı yılbaşında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara metrosunu inceledi. Batıkent-Sincan metro hattının deneme sürüşüne katılarak, incelemelerde bulunan Erdoğan, Sincan metro hattının yılbaşından itibaren normal sürüşlerine başlayacağını bildirdi. Metro hatlarıyla ilgili teknik bilgi veren Erdoğan, 324 metro aracının ihale bedelinin 391 milyon 231 bin dolar olduğunu söyledi.

2014’TE ANKARA METROYLA DONATILACAK

Yeni araçlarda kapı üstü dinamik yol haritası, engelliler için uygulamalar gibi yenilikler olacağını anlatan Erdoğan, çevreci araçların iç mekanlarıyla istasyonlarda Selçuklu motiflerinin kullanılacağını sözlerine ekledi. Erdoğan, “2014 ortalarında diğer istasyonlar açılmak suretiyle Ankara’mızda çok büyük bölümü, metroyla donatmış olacağız” dedi. Erdoğan’a Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da eşlik etti.

 BUGÜN GAZETESİ