1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan muhalefetin eleştirilerine cevap verdi
Başbakan Erdoğan muhalefetin eleştirilerine cevap verdi

Başbakan Erdoğan muhalefetin eleştirilerine cevap verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün açıkladığı Demokratikleşme Paketi'ne eleştirilerde bulunan muhalefet partilerine verdiği cevapta bildik korku senaryolarının tekrarlandığını ifade etti.

A+A-

 Muhalefetin sert eleştirilerine tepki gösteren Başbakan Erdoğan, muhalefetin pakete kulp takmaya, bildik korku senaryolarını tekrar etmeye başladığını söyledi.

Erdoğan, onca yanılgı ve hezimete rağmen değişmemekte ısrar etmekle suçladığı muhalefet partilerine "Senin reforma yönelik bir attığın adım var mı?" diye sordu.

Başbakan Erdoğan, yurtdışı müteahhitlik ve teknik müşavirlik sektörü değerlendirme toplantısı ve ödül töreninde konuştu. İşte satır başları:

NE İLK NE DE SON

"Ertelenmiş sorunların bir kısmını ele aldık ve belli takvim çerçevesinde gerçekleştireceğiz. Bu reform paketi önceki gibi Türkiye'de siyasete, huzura, kardeşliğimize katkılar sağlayacak. Bu ne ilktir ne de sondur. Geliştikçe, değiştikçe bunların güncellenmesi gerekiyor.

EKONOMİ VE DEMOKRASİ AT BAŞIDIR

Demokratikleşme Paketi, tüm alanlarda olduğu kadar ekonomide de Türkiye'nin önünde yeni bir ufuk açılmasını sağlayacaktır. Demokrasi ekonomiyle at başıdır. Biz 11 yıldır buna gayret ettik. Tecrübe ederek görme fırsatı bulduk. Demokrasi güç kazandıkça ekonomi güç kazandı. Ekonomide kaide vardır. Civaya benzetirler, civa uygun zeminde hareket eder. Ekonomide durum bu.

PAKET EKONOMİYİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEK

11 yılda üç tane genel seçim yaptık, iki yerel yaptık şimdi üçüncüsünü yapıyoruz. Bütün bunlar istikrarın temini bakımından dünyaya önemli bir sinyaldi. Ekonomi ve demokrasi biribirini motive eden önemli etkendir. Dün açıkladığımız paket Türkiye ekonomisini daha da güçlenmesine hizmet edecek. 2023 hedeflerini paralel ilerlemeyle yakalayacağız.

SENİN REFORMA YÖNELİK ATTIĞIN ADIM VAR MI?

11 yılın verdiği tecrübe. Muhalefetin ne diyeceğini nasıl eleştireceğini az çok ezberledik. Tam da tahmin ettiğimiz gibi kulp takmaya bildik korku senaryolarını tekrar etmeye başladılar. Dünyanın hiçbir yerinde yenilikleri eleştiren muhalefet yoktur. Senin reforma yönelik bir attığın adım var mı? Böyle bir şey söz konusu değil.

HENDEK KAZAN MUHALEFET

İktidar reform iradesi ortaya koyarken, buna sürekli ivme kazandırırken, aynı zamanda sürekli frene basan, engel çıkaran, hendek kazan bir muhalefet var. Dün ve bugün paketle ilgili söylenenleri alt alta koyun yıllardır söylediklerinin aynı şeyler olduğunu görürsünüz. Kendilerine yeni kelimeler üretme konusunda bile zorlanıyorlar. Bugün ne başlık atılmışsa 27 Mayıs'ta aynı başlık atılmış.

ONCA HEZİMETE, YANILGI VE YENİLGİYE RAĞMEN

Bizim muhalefet onca hezimete onca yanılgı ve yenilgiye rağmen değiştirmemekte ısrar ediyor. Muhalafet partileri kendi tabanları kadar değişime açık olduğunda Türkiye'nin standartları daha iyi olacaktır..

ÜRETİLEN KORKU SENARYOLARI İÇİ BOŞ İDDİA

Demokratikleşme Paketiyle ilgili ortaya konan ortaya konan senaryoların tamamı asılsızdır. Üretilen korku senaryolarının tamamı, içi boş iddialardır. Adet yerini bulsun kabilinden eleştiri seviyesini geçemiyor. Baştan aşağı kötümserlik hastalığına yakalanmış muhalefet milletin sevincini gururunu yaşayamıyor.

Amerikanın çalışanları maaş alamayacak durumda. 11 yıl içerisinde memuruna maaş ödeyemeyen iktidar olmadık. Dünyanın gerekleri neyse hak ediyorsa biz onu yapacak onun mücadelesini yapacağız."