1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan son noktayı koydu
Başbakan Erdoğan son noktayı koydu

Başbakan Erdoğan son noktayı koydu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gazeticilere yaptığı açıklama ile İmralı görüşmelerine son noktayı koydu. BDP'li Buldan'ın yaptığı konuşmada İmralı’ya gidecek heyetle ilgili sözlerine cevap veren Başbakan Erdoğan adaya gidecek heyetin Adalet Bakanlığı taraf

A+A-

 Başbakan Erdoğan, İmralı görüşmeleriyle ilgili noktayı koydu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Erdoğan, bir soru üzerine BDP'li Pervin Buldan'ın yaptığı "Başbakan istediği kadar açıklama yapsın, İmralı'ya gidecek heyet eş başkanlarımızdan oluşmalı" açıklamasına değindi.

"Kimin gidip gitmeyeceğine kendilerinin karar verme yetkisi yok. Bu konuda Adelet Bakanlığı kime izin verirse ancak adaya (İmralı) onlar gidebilir.

Şu anda gitme şansına sahip olan sadece ailesidir. O konuda onlara her türlü desteği veriyoruz. Onun dışında gidecek olanlar, Adalet Bakanlığı'nın iznine tabidir.

Kimin gidip gitmeyeceği konusunda hassasiyetimiz vardır. Çünkü bir çözüm sürecini başlatmış bulunuyoruz.

Bu çözüm sürecine; söylemleriyle, fiilleriyle gölge düşürecek olanlarla kaybedecek vaktimiz yok."

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, yaptığı açıklamada 'Başbakan istediği kadar açıklama yapsın, bazı arkadaşlarımızın ismini çizmeye çalışsın; BDP olarak netiz; İmralı'ya gidecek heyet eş başkanlarımızdan oluşmalı' ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

TSK ZAAFİYET İÇİNDE DEĞİLDİR

Bu işin tek yetkili merci zaten TSK'dır. 5 maddelik bir açıklama yaptılar. Bu açıklamada emeklilik olayı TSK'nın bir rutinidir. Orada hizmet süresini dolduranlar isterse emekliliğini isteyebilir. Bu durumda TSK onlara yol verir ve emekli olurlar.

ART NİYETLİLER ORTAYA VİRÜS ATTI

TSK'nın zaafa düşmesi gibi şeyler çok çirkin yaklaşımlardır. Bu deniz, kara ve hava için de böyledir. Emeklilik süresini dolduranlar istediği zaman emekli olma şansına sahiptirler. Bu bir rutindir değişik bir şey sözkonusu değildir. Burada sadece ortalığı karıştırmak isteyen artniyetlilerinin niyeti bozuk olanların ortaya attığı bir virüstür.