1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan Taksim için son noktayı koydu
Başbakan Erdoğan Taksim için son noktayı koydu

Başbakan Erdoğan Taksim için son noktayı koydu

Son günlerde sendikaların 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de yapılması konusundaki ısrarlarına son noktayı Başbakan Erdoğan koydu. Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamayla Taksim’de kutlama yapılmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini ifade etti.

A+A-

 Taksim'de kutlamalara izin vermeyeceklerini söyleyen Erdoğan, 'Avrupa ve Anadolu yakasında iki yeni miting alanı inşaa ediyoruz' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.

İşte o konuşma:

Aile Sosyal Politikalar Bakanımıza yapılan edepsiz saldırıyı şiddetle kınıyorum. CHP her insan hakları kadın hakları dediğinde edepsizce konuşan o vekili kendilerine hatırlatmam.

'EDEPSİZİ MECLİS'E GETİRENDEN DE BAŞBAKAN OLMAZ'

Sadece yalancıdan değil edepsizi Meclis çatısı altına getirenden de Başbakan olmaz. Kadınlara saldıracak kadar aklını kaybetmiş birini Meclis'e taşıyacak adamdan da Başbakan olmaz.

CHP samimi bir özür gelmedi.

'İKİ YENİ MİTİNG ALANI İNŞAA EDİYORUZ

Bazı çevreler ve sendikalar gerilimi tırmandırmak, 1 Mayıs'ı gerilim ve çatışma haline getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sendika genel başkanlarıyla bir araya geldik. KESK vardı DİSK vardı TTB vardı. Dün talepleri vardı kendilerine randevu verdim. Burada yapılacak bir törende provokatif bir olayda bırakın siz 20 kişiyi 30 kişiyi, 1 kişinin ölümüne dayanabilir misiniz? Bunun faturası kime gelecek.

'1 MAYIS KUTLAMALARININ ÖNÜNÜ BİZ AÇTIK'

Biz işçi kardeşlerimiz emekçi memur kardeşlerimiz bu ülkede 1 Mayıs'ı kutlayamazken bunun önünü açan iktidar biz olduk. O günü de tatil ilan ettik. Rahatlıkla bu kutlamalar yapılsın diye. Sizden bir ricada bulunuyoruz. 21 milyon oya sahip bir parti olarak bu tür törenlerimizi Kazlıçeşme'de yapıyoruz da siz niye yapmıyorsunuz? Avrupa ve Anadolu yakasında iki yeni miting alanı inşaa ediyoruz.

'İLLA TAKSİM DERSENİZ...'

30 yıl bu ülkede 1 Mayıs törenleri yapılamazken illa Taksim demeniz bunu Ak Parti'ye karşı yapıyoruz anlamına geliyor. Temenni ederim ki söylediklerimizde bir netice almış oluruz. Biz orada İçişleri Bakanlığımız emniyetimizle her türlü tedbiri alacağız ve alana böyle bir girişe müsaade etmeyeceğiz. Sendikalardan inatlaşma değil anlayış bekliyorum. Türkiye'de huzurun kalıcı barış havasına girdiği şu günlerde sendikaların huzura daha fazla katkı sunmasını bekliyorum.