1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan Talimat Verdi!
Başbakan Erdoğan Talimat Verdi!

Başbakan Erdoğan Talimat Verdi!

Dozerler Yıkmaya Başladı...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen ekipler, Canik'te dere yatağına kurulan evleri yıkmaya başladı. Yıkılan evlerin sahipleri, yıkımı gözyaşları arasında izlerken bazı vatandaşlar da tepki gösterdi.

 


Aslında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sabah saatlerinde yıkımı duyurmuştu. Kılıç, "Başbakanımızın talimatı var. Dere yatağındaki tüm evler yıkılacak. Bu konuda hem valiye hem de büyükşehir belediye başkanına talimatı var" demişti.

 

Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makineleri Canik ilçesi Gaziosman Paşa mahallesinde Yılanlı Dere yatağındaki evleri yıkmak için bölgeye gitti. Dere yatağındaki üç ev, iş makineleri tarafından yıkılırken bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

 

"GARANTİ VERİLMEDEN YIKTIRMAYIZ"

İlk olarak Gaziosman Paşa mahallesi Bal sokakta oturan, 31 yaşındaki Gökhan İpek'e ait ev yıkıldı. Ardından da aynı mahalledeki Şifahane sokaktaki 50 yaşındaki Semiha Köseoğlu ile İstanbul'da yaşayan 46 yaşındaki kardeşi Ali Köseoğlu'na ait evler yıkıldı.

 

Semiha Köseoğlu, gözyaşları dökerek evinin yıkılmasını izlerken sinir krizi geçirdi. Bölgedeki diğer vatandaşlar da evlerin yıkılmasına tepki göstererek "Bize bir garanti verilmeden evimizi yıktırmayız" diye bağırdı.

 

Canik ilçesi Yılanlı Dere yatağında bulunan yaklaşık 100 evin, zaman içerisinde yıkılacağı belirtildi. Evi yıkılan vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi'ne ait İlkadım İlçesi TOKİ konutlarında ücretsiz olarak ikamet ettirilecekleri belirtildi.