1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başbakan Erdoğan toplu açılış törenlerini gerçekleştirdi
Başbakan Erdoğan toplu açılış törenlerini gerçekleştirdi

Başbakan Erdoğan toplu açılış törenlerini gerçekleştirdi

Başbakan Erdoğan Erciyes Dağı’nın zirvesinde açılışları gerçekleştirdi ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Hükümet olarak ileriki yılların hazırlıklarını şimdiden yaptıklarını belirten Başbakan Erdoğan 2071 yılını hedef olarak koydukların

A+A-

 Başbakan Tayyip Erdoğan, Erciyes’in zirvesinde toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Gül’ü övdü; öğretmen ataması isteyen bir vatandaşa ise “Şubat ataması diye bir şey yok, sizi aldatmayalım” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü övdü. Erdoğan, “Bizden sonraki nesiller için yine önemli bir tarihi, 2071 yılını bir hedef olarak koyduk. Biz bu yolda da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Torunlarımızın torunu inşallah 2071’i farklı yaşayacak” dedi.
‘Sizi aldatmayalım’
Başbakan Erdoğan, dün, Erciyes’in zirvesindeki kayak merkezinde yaptığı toplu açılış töreninde bir öğretmenle atama diyaloğu yaşadı.
Daha önce Şubat ayındoa atama isteyen bir vatandaşa gösterdiği tepkiyle gündeme gelen Erdoğan, Şubat’ta öğretmen ataması talep eden kişiye şunları söyledi:
“Ben sizi aldatan olmayacağım. Şimdi sizler şu anda öğretmen olmuşsanız, mesleğin içindeyseniz bunlardan dolayı eş durumuna ilişkin şubatta tayinlerle ilgili açıklamayı yaptık. Öğretmenliğe adım atmamış olanlarla ilgili atılmış adımımız yok. Böyle bir şey, bu şu anda speküle ediliyor. Tekrar imtihanlara girin, haklarınızı kazanın. Şubat ataması diye bir şey yok, sizi aldatmayalım. Şubat’ta, ağustosta yapacağız ama kazanan için yapacağız.” Toplu açılış töreninde ise Erdoğan, Kayseri’yi örnek il olarak gösterdi. Memleketi olan Kayseri’de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü öven Erdoğan şu mesajları verdi:
Cumhurbaşkanı’nı övdü
“Kayseri’nin dört üniversitesi var. Türkiye’de Mimar Sinan’lar yetiştirdi Kayseri. Artık bilimde, sanatta, kültürde öne çıkıyor. Siyasette, devlet idaresinde Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü yetiştirmiş bir Kayseri, tüm alanlarda elde ettiği başarılarla sadece Türkiye’de değil dünyada da takdir ve ilgiyle izleniyor. Kayseri’den aldığımız ilhamla, Kayseri’den aldığımız hayır dualarıyla Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz.
Biz göremesek de bizden sonraki nesiller için yine önemli bir tarihi, 2071 yılını da bir hedef olarak koyduk. Biz bu yolda da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Torunlarımızın torunu inşallah 2071’i farklı yaşayacak. Bir Selçuklu, bir Osmanlı aynı zamanda modern Türkiye şehri olan Kayseri’nin 2071 hedeflerinde de öncü olacağına yürekten inanıyor, Kayseri’ye bu ruhla yatırımlar yapıyoruz.
Erciyes’in soğuğu dillere destandır. Gönülleriniz çok sıcak, ruh dünyanız bambaşka ama bütün bunlara rağmen fiziki durumu da bir kenara koyamayız. Allah ömür verdiği müddetçe Kayseri’yle kucaklaşmamız muhabbetimiz eksilmeden devam edecektir.
İktidardan gitsem de çözüm için uğraşacağım
Kayseri’de sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle yaptığı görüşmede İmralı süreci ile ilgili son gelişmeleri de değerlendiren Erdoğan, terör sorununu çözmek için İmralı görüşmeleriyle başlayan süreci sonuna kadar götürmekte kararlı olduklarını belirterek, “İktidarımın gideceğini de bilsem sorunu çözmeye çalışacağım. Bu sorunla ilgili elimden geleni yapacağım” dedi. Sivil toplum örgütlerinden ve kanaat örgütlerinden sürece destek olmalarını isteyerek, sorunun çözülmesi halinde herkesin kazanacağını söyleyen Erdoğan, bölgenin kalkınacağını dile getirdi.
Saçlarını taradı
* Başbakan Erdoğan, Erciyes Dağı Kayak Merkezi’ndeki açılış töreninde soğuktan korunmak için eldiven taktı.
* Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, günün anısına Başbakan Erdoğan’a kayak takımı hediye etti.
* Açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve diğer yetkililer katıldı.
* Başbakan Erdoğan, kardan yapılan heykellerin önünde yaşlı bir kayakçı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
* Başbakan Erdoğan, rüzgardan saçları dağılınca saçlarını taradı.
Bartın Valisi’ne Erdoğan’dan tepki
Başbakan Erdoğan, Saadet Partisi il başkanlığını ziyareti sırasında başkan yardımcısı tarafından karşılanmasına kameralar önünde kepki gösteren Bartın Valisi Bülent Savur’un tavrını doğru bulmadı. Erdoğan’ın “Valinin yaptığını tasvir etmiyorum, doğru bulmuyorum. Gereken yapılacak” dediği öğrenildi.