1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. BAŞBAKAN ERDOĞAN’A HAKARET DAVASI!
BAŞBAKAN ERDOĞAN’A HAKARET DAVASI!

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A HAKARET DAVASI!

Trabzon'daki Dava Sonuçlandı...

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Trabzon’da yargılanan doktor 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı.Trabzon 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz yargılanan Dr. E.C hazır bulundu. Hakkında “Devlet büyüklerine ve kamu görevlisine, görevinden dolayı hakaret etmek “ suçundan dava açılan Dr. E.C., duruşmasındaki ifadesinde suçsuz olduğunu belirterek başbakan ve eşine yönelik hakarette bulunmadığını söyledi.

Doktor E.C, ifadesinde “Başbakan Tayyip yiyor, Emine yiyor, bunlarda yiyor ve yediriyor” şeklinde herhangi bir söz söylemediğini belirterek, “Hastane idaresi ile daha önceden yaşamış olduğum ve sürekli bana geçici görevlendirme çıkarmaları nedeniyle problemlerim olmuştu. Olay tarihinde hastaneden evime giderken bir inşaat faaliyeti görmüştüm. Burada ismini bilmediğim bir şahıs ile söz konusu inşaat işi ile ilgili fiyatı nedeniyle spekülasyonlar olduğunu duydum. Müştekilere yönelik hakaret içeren söz sarf etmedim. Tartışma M.Ç ile aramızda yaşandı” dedi.

Mahkeme başkanı sanık doktor için “ sanığın üzerine atılı ve sabit görülen müşteki Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret suçundan eylemine uyan TCK’nın 125/1-son maddesi uyarınca takdiren 3 ay hapis, hakaret suçunu alenen işlediği gerekçesiyle artırıma giderek cezasını 1 yıl 2 ay hapis cezası olarak belirledi. Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a da yönelik hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle 3 ay hapis cezası ile cezalandırırken, bu ceza daha sonra 2 ay 27 gün olarak belirledi. Sanık Doktor E.C. toplam 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılırken, bu cezaları daha sonra “Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına” karar verdi. Dr. E.C 5 yıl içinde bir suç işlerse bu cezasını çekeceği öğrenildi.